У Хмельницькому шукають господарів для 18 собак та 5 цуценят

У Хмельницькому шукають господарів для 18 собак та 5 цуценят

У Хмельницькому шукають господарів для 18 собак та 5 цуценят
Фото: Суспільне Поділля

У Хмельницькому 18 дорослим собакам та п'ятьом цуценятам шукають господарів, розповідає Марина Відоменко, яка зараз доглядає тварин. За її словами, усі собаки з приватного притулку хмельничанки Наталії Білявської, яку днями поховали. Суспільне дізнавалося, що можна вдіяти у цій ситуації.

Собаки приватного притулку хмельничанки Наталії Білявської залишилися без опікунки: Наталія місяць хворіла та кілька днів тому померла. Її подруга Марина розповідає: вона та ще одна приятелька покійної щодня приходять сюди годувати тварин. Сьогодні, каже Марина, принесла відходи зі шкільної їдальні. Найменше цуценя залазить з лапами в відро з гречаною кашею. Марина говорить: годують собак раз в день: "Поки що в нас є корми, сухі корми, і нам допомагають теж благодійники: школа привозить відходи з дитячої їдальні, привозять нам м’ясні продукти, допомагає ресторан харчовими відходами".

Марина продовжує: вона та ще одна жінка, яка приходить годувати тварин – не працівниці притулку і не волонтерки. Вони – подруги покійної власниці притулку, і постійно доглядати за собаками, каже, не можуть, бо мають постійну роботу. Собак треба кудись прилаштувати, каже Марина. Та в Хмельницькому немає притулку для собак.

Завідувач Хмельницького притулку-стерилізатора Олег Кошовий розповів: у нього тварини можуть перебувати тимчасово, коли поранені чи хворі, або коли їх стерилізують. Далі собак відвозять, звідки взяли. За його словами, стерилізацію 9 дорослих тварин з приватного притулку оплатить "Спецкомунтранс". Що з собаками буде далі - не його компетенція.

Марина говорить: хотіла б, щоби 18 дорослих собак, з яких п'ятеро стерилізовані, та п'ятьом півторамісячним цуценятам знайшлися нові господарі. Додає: "Я розумію, що собаки великі, в квартирі їх дуже важко прилаштувати. Може б хтось зголосився взяти цих собачок до себе на подвір’я".

П'ятеро півторамісячних цуценят шукають люблячих господарів.
П'ятеро півторамісячних цуценят шукають люблячих господарів. Фото: Суспільне Поділля

Роман, який працює в організації неподалік, каже: таке сусідство йому особисто не заважає. Та, каже, взяв би цуцика, та скрутно з житлом.

За словами Марини, притулок Наталія Білявська влаштувала два роки тому з власної волі та за власний кошт: орендувала ділянку 100 квадратних метрів, сплачувала оренду та витрачала на тварин свої гроші. Розповідає: "Збирала цих собачок пораненими, викинутими, хворими. Вона годувала їх повністю за свою пенсію і за гроші благодійників. На ті кошти вона будувала нові вольєри, натягувала сітки, привозила будки великі".

Поки що, додає Марина, вона та її напарниця можуть приходити в притулок, та каже: уже час виходити на роботу. З її слів, ніхто з родичів покійної опікуватися притулком не хоче.

Що відомо

  • Наталія Білявська працювала на обласній телерадіокомпанії "Поділля-центр" від початку створення телебачення. Була авторкою та ведучою дитячої програми "Грайлик-читайлик" та кореспонденткою служби інформації.

Вибір редакції

На початок