"На Херсонщині низький рівень вакцинації", – директорка обласного департаменту здоров’я

"На Херсонщині низький рівень вакцинації", – директорка обласного департаменту здоров’я

"На Херсонщині низький рівень вакцинації", – директорка обласного департаменту здоров’я
Фото: Херсонська облдержадміністрація

Херсонщина - у п’ятірці областей із найнижчим рівнем вакцинації. Про це Суспільному розповіла очільниця обласного департаменту здоров’я Тетяна Карчевич.

Наразі в регіоні працюють 92 пункти та 10 центрів масової вакцинації. Проте Херсонщина має один із найнижчих показників вакцинації населення від коронавірусу, говорить директорка департаменту здоров’я Тетяна Карчевич.

"Протягом двох тижнів у нас іде різкий спад вакцинації серед наших громадян, населення Херсонщини. Можна пояснювати це різними чинниками. Є населення, яке просто не бажає, відмовляється вакцинуватися. Інші люди розказують, що над ними проводять експерименти, вакцина недостатньо вивчена, недостатньо ефективна. Якщо брати в порівнянні з Україною, де вже 40 відсотків населення отримали другу дозу, тоді як Херсонщина отримала другу дозу лише 30 відсотків від загальної кількості населення", - розповіла Тетяна Карчевич.

До пункту на території торговельно–розважального центру «Фабрика» у Херсоні щодня стоїть черга, розповіла головна медична сестра Олешківського центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Махрова. Кілька місяців тому тут робили щеплення по 500-600 херсонців за день.

"Зараз, на жаль, трошки присіли – це 300, буває 200 людей за день. Тому ми закликаємо всіх людей вакцинуватися, бо це - нагальне питання. Це - відповідально, це - наше життя", - каже медична сестра.

Херсонщина – у п’ятірці областей із найнижчим рівнем вакцинації
Фото: Ольга Ляшок/Суспільне Херсон

Тут завжди є вибір вакцин у достатній кількості, говорить медсестра. Людина отримує всі документи про щеплення, а поруч - пункт підтримки мобільного додатку Дія, де допоможуть оформити їх в електронному варіанті.

"Приходять люди похилого віку у супроводі своїх рідних. Для дітей є один виняток – до 18 років дитина зобов’язана бути тільки з батьками. Вони приводять потім і батьків, до того ж у цей же день, через годину-дві, і вакцинуються не тільки діти, а й їх батьки", - каже Світлана Махрова.

Робити щеплення на Фабриці зручно, говорить херсонка Анастасія. Вона не лише сама вакцинувалася тут, а й умовила свого хлопця.

"Щоб не захворіти або легше перенести хворобу. Бо двічі хворіла дуже тяжко, тому вже чекала моменту, коли можна піти й вакцинуватися. Тут швидше. Раніше були черги аж до виходу, а тепер пів години і ми все зробили", - говорить херсонка.

У черзі на щеплення - херсонка Ася Кузнєцова. Говорить, сумнівалася, потім порадилася з лікарями та прийняла рішення. Вона багато подорожую країною, тож вирішила – так буде безпечніше.

Херсонщина – у п’ятірці областей із найнижчим рівнем вакцинації
Фото: Ольга Ляшок/Суспільне Херсон

В «Епіцентрі» теж є пункт вакцинації. За пів години сюди прийшов один чоловік.

До кінця року, говорить Тетяна Карчевич, необхідно вакцинувати не менше 70 відсотків населення, щоб уникнути нової хвилі захворюваності. Для цього в області щодня мають робити 9 400 щеплень, а роблять лише 4-5 тисяч.

Ольга Ляшок.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок