Китаю дозволили взяти участь у хокейному турнірі на домашній Олімпіаді-2022

Китаю дозволили взяти участь у хокейному турнірі на домашній Олімпіаді-2022

Китаю дозволили взяти участь у хокейному турнірі на домашній Олімпіаді-2022
AP

Міжнародна федерація могла зняти команду з домашнього турніру, але вирішила цього не робити.

Збірна Китаю з хокею все ж виступить на домашніх Олімпійських Іграх у Пекіні. Відповідне рішення ухвалила Міжнародна федерація хокею з шайбою.

Чоловіча та жіноча команди Китаю автоматично кваліфікувалися на Олімпіаду як команди-господарки. Проте ризикували втратити право виступити на турнірі через низький рівень підготовки спортсменів.

Читайте також: Збірну Китаю з хокею можуть не допустити на домашню Олімпіаду-2022

Упродовж кількох місяців Міжнародна федерація хокею вивчала питання участі китайських команд на Олімпіаді-2022. І вирішила не позбавляти їх цього права.

"Рада підтвердила, що підтримає рішення конгресу щодо надання дозволу чоловічій збірній Китаю для участі на Олімпійських Іграх на правах приймаючої сторони", - зазначається у зверненні організації.

Якби Китаю не дозволили б взяти участь на турнірі, Міжнародна федерація хокею мала б замінити команду на олімпійському турнірі. Головним претендентом на заміну Китаю була збірна Норвегії.

Рішення Міжнародної федерації означає, що Китай дебютуватиме на зимовій Олімпіаді. Причому матч за участі Китая відкриватиме програму олімпійського турніру з хокею - суперником стане збірна Сполучених Штатів.

Що відомо

  • Китай уперше прийматиме зимову Олімпіаду, а його чоловіча збірна має дебютувати на Іграх. Усього в Пекіні візьмуть участь 12 чоловічих команд і 10 жіночих.
  • Опорним клубом Китаю є "Куньлунь Ред Стар", що виступає у Континентальній хокейній лізі (КХЛ). Складається команда з хокеїстів із США та Канади, що отримали китайське громадянство.
  • Китай виступав у четвертому дивізіоні чемпіонату світу IIHF у 2019 році. Однак відбулося це до натуралізації хокеїстів.
  • Виступити на Олімпійських іграх у Пекіні мають хокеїсти НХЛ. Попередню зимову Олімпіаду у Пхьончхані вони пропускали.

Що далі

  • 3-17 лютого 2022 року. Жіночий турнір з хокею на Олімпіаді-2022.
  • 9-20 лютого 2022 року. Чоловічий турнір з хокею на Олімпіаді-2022.

Вибір редакції

На початок