60 заводів в Україні готові виробляти ліки з використанням канабісу — Радуцький

60 заводів в Україні готові виробляти ліки з використанням канабісу — Радуцький

60 заводів в Україні готові виробляти ліки з використанням канабісу — Радуцький
Queensland Police Service

Якщо Верховна рада підтримає законопроєкт про медичний канабіс, то із 149 фармацевтичних заводів в Україні 60 готові виробляти ліки з використанням канабіноїдів.

"У нас 149 заводів в Україні, і з них приблизно 60 заявили, що вони готові виробляти ліки з вмістом канабіноїдів. Що стосується експорту, ми вводимо квоту 4 роки, поки українська фарма зможе виробляти. Після того буде квота на імпорт, щоб підтримати українських селян, які будуть виробляти сировини", — розповів голова комітету Верховної ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький під час громадських обговорень законопроєкту про легалізацію медичного канабісу.

За його словами, документ прибирає канабіс із розряду наркотичних речовин до розряду сильнодіючих. Він дозволить українським селянам — аграріям використовувати квоти України на постачання технічних конопель по світу.

"Якщо країна виробляє тонну, то вона з цієї тонни може десь 200 кілограмів відправити в іншу країну. Україна у зв'язку з тим, що тут не було легалізації, взагалі свої квоти не використовувала. Тому все, що не було прийнято в Україні, вони зможуть продавати в такі країни, де немає таких обмежень, як в ЄС", — пояснив він.

Також депутат відзначив, що цим за законом має бути створено спеціальний орган виконавчої влади, який, зокрема, контролю обігом і конопель.

"Ми дозволили вирощування конопель, але кожен кущ, який буде використовуватися для медичного канабісу буде мати GPS-трекер, відеоспостереження і це умови, за яким буде дозволено виробництво сировини. Це вимоги Національної поліції. Тому так, або взагалі ніяк", — зазначив Радуцький.

Також документ передбачає збільшення дозволеною частки ТКГ у препаратах до 0.2, що на думку нейрофізіолога Дмитра Ісаєва є "позитивним зсувом".

"Якщо все, що казав пан Радуцький, здійсниться, то це якась схема легалізації канабіноїдів і збільшення доступу пацієнтів до таких ліків. Як науковець, я маю надію, що вони змінять трохи правила і науковцям стане трохи легше працювати і вивчати, що це буде. Все, що можемо ми зараз, тільки купувати за кордоном, або копіювати, що вони роблять. Сам намір добрий, і те, що з 0,08 ТГК — вмісту психотропної речовини — збільшується до 0.2 — це позитивний зсув", — наголосив науковець.

Довідка

ТГК — це така речовина в канабіноїді, яка має психотропний ефект, яка викликає почуття ейфорії. Саме через цю речовини коноплі заборонені. Водночас сам вона має потужні знеболювальні, терапевтичні властивості.

Що відомо

  • 13 липня Верховна рада відправила на доопрацювання законопроєкт №5596 про легалізацію медичного канабісу, авторами якого стали понад 80 народних депутатів від різних фракцій.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок