Перед Різдвяними святами майстриня Ірина Вербіцька з Чортківського району виготовляє дідухи. Жінка розповіла Суспільному, чим її вабить народна творчість.
За її словами, аби завчасу підготувати святкові дідухи, в теплу пору року вона сіє пшеницю, жито, овес та льон.

"Дідухи робили для того, щоб був добробут і хліб на столі. Дідух – це також оберіг дому і родини. На свята дідух прикрашав різдвяний стіл".
Для того, щоб виготовити дідуха, потрібно добре висушити матеріал для нього.
"Якщо колосочки покручені, то треба ще раз вимочити, у вертикальному положенні їх підчепити, щоб воно гарно висохло. Потім їх треба складати в маленькі пучечки, а вже з них формувати гарний дідух. Це дуже довга робота, але я заспокоююся за такими видами робіт".
Також Ірина Вербіцька виготовляє народні ляльки.

"Я вже й не рахую, скільки їх зробила. Якщо добре подумати то, напевно, понад 300 штук виготовила великих авторських ляльок. Дрібних – більше. Вони тепер і в Україні, і за кордоном в багатьох домівках. Аби виготовити просту народну ляльку багато часу не потрібно. Треба мати різні клаптики тканин, трошки фантазії та вправні руки".
Як саме зробити ляльку-мотанку майстриня розповіла в телевізійному проєкті Суспільного "Мистецтво жити".
"У ляльці можна втілити багато видів народної творчості – це і шиття, і вишивання, і бісероплетіння, і ткацтво", – каже Ірина Вербіцька.
Любов до мистецтва з’явилася в неї з дитинства. Вона зростала у творчій сім’ї.
"Моя мама бухгалтер, батько – будівельник. Але обидвоє писали вірші, мама співала, малювала й займалася всіма видами рукоділля, тато - грав на гітарі. Я з цим усім росла. Для митця дуже важлива підтримка. Домашня підтримка – це надважливо. Мама завжди мені допомагала в цьому. Купувала фарби, папір у 90-ті роки, коли нічого не було".

Майстриня живе в селі Біле Чортківського району. За її словами, саме ця мальовнича місцина дає їй сили творити нове.
"Мистецтво для мене – це моє життя. Я в мистецтві, мистецтво – в мені. Я передаю це дітям, вчу дітей творити, любити мистецтво, не копіювати, а бути оригінальним".
Читайте також
- Жителька Тернопільщини виготовляє лапми у вигляді квітів.
- Тернопільський гурт "ЗÉРНО" готує новий музичний альбом.