Щеплення проти COVID-19 діабетикам: пояснення черкаських лікарів

Щеплення проти COVID-19 діабетикам: пояснення черкаських лікарів

Щеплення проти COVID-19 діабетикам: пояснення черкаських лікарів
Суспільне Черкаси

Люди з діабетом належать до групи ризику та схильні до тяжкого перебігу коронавірусу, тому їм варто вакцинуватися. Що при цьому слід враховувати, Суспільному розповіли ендокринологиня Олена Гончарова та сімейний лікар Олег Струк.

Своїм пацієнт радить обов’язково вакцинуватися від коронавірусу, розповіла Олена Гончарова. Застережень перед щеплення, за її словами, такі хворі мають обмаль.

Невакциновані діабетики переносять COVID-19 тяжче, додала лікарка.

"Лікування, яке по протоколу назначається пацієнтам із киснезалежною формою коронавірусу, воно саме по собі підіймає рівень цукру. Крім того, що запалення провокує декомпенсацію цукрового діабету, то ще й лікування може підвищити цукор. Це стає великою проблемою", – розповіла вона.

Черкаська лікарка розповіла чи варто діабетикам робити щеплення проти COVID-19
Суспільне Черкаси

Таким пацієнтам лікарка радить імунізуватися. Утім, зауважила, цього не варто робити, коли рівень цукру в крові підвищений:

"Варто його хоча б спочатку нормалізувати та тільки потім йти на вакцинацію", – зауважила імунологиня.

Черкащанці Валерії Гончар – 33 роки. З п’ятимісячного віку, розповіла вона, хворіє на діабет. Жінці доводиться щоденно колоти інсулін та контролювати рівень цукру в крові.

"Діабет – це режим. Наприклад, якщо людина без діабету може не поїсти, то нам обов’язково треба. Нам треба поїсти, ліки прийняти", – розповіла вона.

Зважаючи на діагноз, вирішила вакцинуватися, додала пані Валерія. Щеплення зробила в березні.

"Я вакцинувалася за показаннями лікаря. Вона мені порекомендувала обов’язкове щеплення через мою хронічну хворобу", – зазначила жінка.

Черкаська лікарка розповіла чи варто діабетикам робити щеплення проти COVID-19
Суспільне Черкаси

У жовтні, зауважила Валерія, перехворіла на коронавірус, проте в легкій формі, симптоми минули за десять днів.

Діабетикам не заборонене щеплення від ковіду, пояснив лікар пункту вакцинації Олег Струк. Протипоказання до процедури в них загальні:

"Це підвищена температура, погане самопочуття чи гостра алергічна реакція. Вибір вакцини необмежений. Тобто їм дозволена будь-яка вакцина. Єдиний протипоказ – декомпенсація діабету – високий рівень цукру в крові".

Але, додав медик, перед вакцинацією діабетик має проконсультуватися з ендокринологом та своїм сімейним лікарем.

Що відомо

  • На Черкащині вакцинують у 102 пунктах щеплення, 32 центрах вакцинації та 25 мобільних бригад.
  • Тестовий пункт вакцинації відкрили у торговельно-розважальному центрі "DEPOt". Черкасці, які живуть в мікрорайоні "700-річчя", мають змогу вакцинуватися поблизу місця проживання. Якщо кількість охочих щепитися зросте, його зроблять центром масової вакцинації.
  • На нове місце "переїхав" центр вакцинації в "Любаві". Раніше він розташовувався на третьому поверсі закладу. Тепер він у підвальному приміщенні ТРЦ.
  • У Черкасах запрацювали центри підтримки "Дії", де містяни можуть отримати консультації щодо отримання COVID-сертифікатів у мобільному додатку.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок