Полтавщина у "жовтій" зоні карантину: чи зміняться обмеження

Полтавщина у "жовтій" зоні карантину: чи зміняться обмеження

Полтавщина у "жовтій" зоні карантину: чи зміняться обмеження
pexels.com

Станом на 8 грудня Полтавщина опинилася у "жовтому" рівні епідемічної небезпеки. Такі дані оприлюднили на сайті Міністерства охорони здоров’я. Обмеження лишаться, які діють нині, повідомив Суспільному координатор з вакцинальної кампанії від COVID-19 у регіоні Олександр Оглобля.

За оновленими індикаторами визначення рівнів епідемічної небезпеки, які 8 грудня оприлюднили на сайті МОЗ, Полтавська область опинилася у "жовтій" зоні. Це через те, що лише один з індикаторів, за якими визначають рівні епідемічної небезпеки, перевищує норму. Він стосується рівня госпіталізації. При нормі 60 госпіталізованих на 100 тисяч населення, нині цей показник становить 60.4.

Інші показники – рівень захворюваності, коефіцієнт виявлення випадків захворювання та завантаженість ліжок з киснем — у межах норми.

«Усі обмеження «помаранчевої» зони нині діятимуть на Полтавщині, адже «жовта» зона ніяк не відрізняється від попередньої. Це і сертифікати вакцинації, і обмеження пасажирів у транспорті – це все буде діяти, як і було», додав Оглобля.

За добу в області на 100 тисяч населення зробили 2 910 тестів на коронавірус. Це найвищий показник серед інших областей. За даними Мінохорони здоров’я, приблизно стільки ж тестів роблять у Києві – 2 6321.

Окрім Полтавщини, у «жовтій» зоні ще 12 регіонів. Ще 10 областей – у «червоній» та одна в «помаранчевій».

Що відомо:

  • Вперше карантин через коронавірус в Україні запровадили 12 березня 2020.
  • Потім його продовжували, а влітку перевели у форму адаптивного карантину з поділом регіонів на чотири зони.
  • 13 квітня 2021 року на Полтавщині запровадили обмеження «червоної» карантинної зони. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні державної комісії з техногенно-екологічної безпеки. 7 травня обмеження послабили.
  • 6 жовтня на Полтавщині зафіксували 368 випадків захворювання на коронавірус.
  • За інформацією на сайті МОЗ, «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та є сигнальним про наближення регіону до «червоної» зони.
  • 7 жовтня Полтавська область була у «помаранчевій зоні».
На початок