Чому у хмельницьких поліклініках черги на УЗД-обстеження

Чому у хмельницьких поліклініках черги на УЗД-обстеження

Чому у хмельницьких поліклініках черги на УЗД-обстеження Фото: Суспільне Поділля

Від одного до трьох тижнів доведеться чекати в черзі пацієнту на безкоштовне ультразвукове дослідження. Стільки часу потрібно для тих, хто проходить планове обстеження. Про це розповів начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. За його словами, якщо хвороба невідкладна, обстеження зроблять швидше. Чому така ситуація та як можна вирішити питання з чергами, Суспільне розбиралося.

Лікарка ультразвукової діагностики Інна Шевчук робить обстеження щитоподібної залози. Розповідає: обстежити протягом дня може 13 людей.

У поліклініці №2 є два апарати УЗД, розповідає заступниця медичного директора комунального підприємства "Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр" Людмила Гринчук. Другому, за її словами, 14 років. На ньому роблять діагностику органів черевної порожнини. Додає: "Черги, як правило, так, у нас є – до тижня. До одного спеціаліста більше, бо вона робить більше обстежень".

Безкоштовно ультразвукове дослідження роблять за направленням, розповідає завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини №6 Микола Федчишин. За його словами, таке видає сімейний лікар: "Воно може бути планове, якщо хвороба може почекати, чи зі скаргами два-три-чотири дні пацієнт записується. Бувають моменти, коли потрібно швидше обстежити, за кілька годин. В такому випадку в направленні вказують «ургентно», тобто, щоб хворому зробили без черги. Це на базі поліклініки №1, 4, 3, 2".

Місцева жителька Марія каже: проходить планове ультразвукове дослідження двічі на рік. Додає: "Але зараз така ситуація склалася: якщо влітку можна було пройти планове обстеження за три-чотири дні записатися, то зараз дуже багато людей, і доводиться чекати, мінімум, два тижні. Або ти просто йдеш у приватний кабінет, платиш кошти".

Черги на безкоштовне ультразвукове обстеження є, розповідає начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач, бо не всі поліклініки мають два УЗД-апарати. "В нас на поліклініки по одному. Тільки кілька поліклінік мають два УЗД-апарати. В лікувально-діагностичному центрі працює контакт-центр, і там запропонують варіант, де можна пройти швидше, на базі якої поліклініки".

Якщо людина хоче собі зробити ультразвукову діагностику без направлення, зазначає Борис Ткач, така послуга - платна. Виконавчий директор громадської спілки "Коаліція за вакцинацію" Тимофій Бадіков розповів каже, що вирішити питання з чергами на безкоштовне ультразвукове дослідження можна наступним чином: "Десь, наприклад є лікарі, які недозавантажені, або лікарі, яких можна перенавчити і підписати в якомусь закладі, де немає цієї послуги. Але туди додати, або перевести лікаря, його додатково навчити. Справа в тому, щоб в нього було відповідне обладнання і це обладнання повинен також забезпечити власник мережі. Тобто, це або ОТГ, або місто".

Людмила Гринчук переконує: змогли б робити більше обстежень, якби був ще один апарат.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди