На Хмельниччині перевірили Меджибізький дитячий будинок - інтернат

На Хмельниччині перевірили Меджибізький дитячий будинок - інтернат

На Хмельниччині перевірили Меджибізький дитячий будинок - інтернат Фото: Оксана Кізаєва

На Хмельниччині моніторингова група перевірила роботу комунального соціально-медичного закладу "Меджибізький дитячий будинок - інтернат". Під час візиту у роботі закладу виявили порушення прав вихованців та антисанітарію.

Про це повідомляє регіональна представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва.

За її інформацією, у будинку-інтернаті постійно проживають 62 вихованці, з яких 6 – діти-сироти, 28 – позбавлені батьківського піклування.

"У закладі функціонують два відділення: для вихованців з тяжкою і глибокою розумовою відсталістю або стійкими розладами психіки та для вихованців, які потребують паліативного догляду та реабілітації та для вихованців, що не можуть самостійно ходити", - говорить Оксана Кізаєва.

Додає, одним з головних завдань будинку-інтернату є забезпечення реабілітації та надання медичної психіатричної допомоги, але в закладі два роки не працює реабілітолог та три роки лікар-психіатр. На його посаді вже три роки працює лікар-невролог.

"Під час перевірки медичної документації встановлено, що вихованці приймають спеціальні препарати, однак при цьому курс лікування визначено в їхніх медичних картках лікарем-психіатром понад чотири роки тому. Надалі у всіх картках вносяться ідентичні записи лікарем-неврологом, який працює на посаді лікаря-психіатра інтернату щодо продовження призначеного лікування. Таким чином, жоден з вихованців протягом чотирьох років не потребував жодного корегування психіатричного лікування", - повідомила Оксана Кізаєва.

За її словами, на момент візиту всі вихованці вже були оглянуті наперед неврологом, який у кожній медичній картці вніс запис щодо продовження попереднього лікування без змін.

Моніторами виявлені й інші порушення:

  • в закладі відсутня ліцензія, не проводиться періодичний гемолітичний контроль;
  • під час щорічних оглядів діти не оглядались стоматологом ще з березня 2019 року;
  • призначене дерматологом лікування хворій дівчинці не виконується;
  • вже тиждень відсутній препарат, який постійно приймає троє вихованців інтернату;
  • виявлені непоодинокі випадки, коли учні отримують ліки за відсутності відповідних записів лікарських призначень.

Під час візиту виявлено порушення права вихованців на достатній життєвий рівень : приміщення вбиральні, яке розташоване на першому поверсі, -  в неналежному антисанітарному стані та потребує капітального ремонту.

"У зв’язку з чим у закладі присутній неприємний запах, який буквально унеможливлює перебування в ньому та відчувається навіть поза його межами на першому поверсі, де поряд є житлова кімната підопічних. В житлових кімнатах порушуються вимоги щодо норм площі на одного підопічного, недостатнє освітлення, недостатня кількість необхідних меблів", - додає Оксана Кізаєва.

У відділенні, яке розташоване на другому поверсі, на день візиту проживало 25 дітей, більшість з яких не можуть самостійно пересуватись.

"Належні умови для здійснення санітарно-гігієнічних процедур для них не створені: ванна є замалою і не всі діти можуть поміститись у неї, відсутній пеленальний столик, що створює серйозні незручності при здійсненні догляду за дітьми", - каже Оксана Кізаєва.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування до Хмельницької обласної ради, Хмельницької обласної державної адміністрації та керівника закладу.

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди