Нові карантинні обмеження. Як вони вплинуть на роботу закладів Ужгорода

Нові карантинні обмеження. Як вони вплинуть на роботу закладів Ужгорода

Нові карантинні обмеження. Як вони вплинуть на роботу закладів Ужгорода
Фото ілюстративне: УНІАН

Нові карантинні обмеження почали діяти 6 грудня в Україні для невакцинованих. Про це повідомила головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик. За її словами, зміни стосуються здебільшого регіонів, що перебувають у "жовтих" і "червоних" зонах. Закарпаття, за словами Вікторії Тимчик, наразі перебуває у "жовтій" зоні.

В ужгородському навчально-виховному комплексі "Веселка" вакциновані понад 90% працівників, каже директорка Зоряна Гебур. Якщо область перейде до "червоної" зони, доведеться вносити зміни у навчальний процес, каже вона.

Нові карантинні обмеження. Як вони вплинуть на роботу закладів Ужгорода
Суспільне Закарпаття

"На сьогоднішній момент невакцинованих ми маємо 5, троє з них відсторонені від роботи, а двоє отримали довідки від медичних працівників, вони не можуть бути вакцинованими, — розповіла директорка. — Коли ми зайдемо в "червону" зону, де йде мова про 100% вакцинацію всього персоналу, бо це не стосується не лише педагогічного, а й усього персоналу закладу, то ми на жаль, будемо змушені призупиняти, переводити навчання на дистанційну форму, оскільки ми, поки що, на даний момент, не маємо 100% вакцинації".

У одному з пабів міста всі працівники вакциновані, каже його власник Богдан Штефанюк. Тому заклад готовий працювати за нових умов адаптивного карантину.

"Просимо через усі наші соціальні мережі, аби всі відповідально віднеслися, щоб у кожного була при собі маска, щоб ми тримали дистанцію, щоб всі хто вакцинований мали при собі "Дію", або ж зелені ковід-сертифікати, — пояснив він. — Ті хто не бажає вакцинуватися, або ще не встиг, або ж через проблеми зі здоров’ям не може це зробити це саме зараз, мали негативні ПЛР-тести, і таким чином ми готові обслуговувати".

Нові карантинні обмеження. Як вони вплинуть на роботу закладів Ужгорода
Суспільне Закарпаття

Головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик каже: такі карантинні обмеження ввів Кабмін, щоб зменшити зростання захворюваності на COVID в Україні.

"Заборонені зараз проведення масових заходів. Робота ресторанів, барів, кафе, тобто закладів громадського харчування, яким дозволяється працювати тільки на виніс, — пояснила епідеміологиня. — Те саме стосується басейнів, спортивних залів, тренажерних залів, кінотеатрів, інших закладів культури. І це стосується розміщення гостей, тобто хостели і такі інші заклади, які надають такі послуги, сюди ми не вносимо санаторії і готелі, і заклади реабілітації. Разом з тим залишаються обмеження на міжнародні і міжміські перевезення".

За словами Вікторії Тимчик, такі обмеження не діють, якщо у відвідувачів є сертифікат про вакцинацію, негативний результат ПЛР- або експрес-тесту на COVID, а також сертифікат про одужання.

Також із 6 грудня, жовті сертифікати про вакцинацію однією дозою діють тільки 30 днів, а не 120. А довідка про перенесений вірус діє 105, замість 180 днів, як було раніше.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Вибір редакції

На початок