Меморіальну композицію "Дзвін пам’яті" відкрили у Хмельницькому

Меморіальну композицію "Дзвін пам’яті" відкрили у Хмельницькому

Меморіальну композицію "Дзвін пам’яті" відкрили у Хмельницькому
Фото: Суспільне Поділля

Меморіальну композицію "Дзвін пам’яті" відкрили у Хмельницькому. Встановили його на честь героїв Хмельниччини, які загинули на сході країни у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України. Розташований "Дзвін пам’яті" на території Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Ініціатори встановлення меморіальної композиції – координаторна рада ветеранів бойових дій при облраді.

На відкриття меморіальної композиції біля обласного військкомату зібрались рідні загиблих на сході бійців, військові та духовенство. Священики освятили "Дзвін пам’яті" та провели панахиду. Далі полеглих захисників з Хмельниччини вшанували поіменно.

До присутніх звернулась Антоніна Зубкова, мати одного з кіборгів, які 242 дні утримували Донецький аеропорт, старшого лейтенанта Івана Зубкова: "Я хочу щиросердечно подякувати всім, хто долучився до створення "Дзвону пам'яті" про наших загиблих воїнів Хмельниччини. Майбутні покоління будуть приходити до дзвону і згадувати про подвиг наших синів, які віддали найдорожче, що в них було - своє життя. Ще раз всім низько кланяюся і дякую. Слава Україні!", -

Військовим салютом і покладанням квітів вшанували пам’ять полеглих захисників-подолян.

Наталя Баран, мати загиблого лейтенанта Максима Яровця розповідає: "Моєму синові був лише 21 рік. Я вважаю, що "Дзвін пам’яті" потрібен, щоб люди пам’ятали. Пройдуть роки і майбутні покоління мають знати, що гинули на цій страшній війні молоді хлопці".

"Дзвін пам’яті" - це данина тим, хто віддав своє життя за незалежність України, каже заступник командира 8 окремого полку спецпризначення Валерій Можарівський. Військовий додає: "Дзвін пам’яті" – це, в першу чергу, пам'ять про наших героїв, які поклали своє життя на вівтар ради того, щоб наші жили і святкували сьогодні 30 річницю Дня збройних сил. Ми їх пам’ятаєм і ми їх не забудемо".

Координаторка центру допомоги учасникам АТО/ООС в Хмельницькій області Наталя Дзекар каже: "На Хмельниччині "Дзвін пам’яті" єдиний, його не має більше ніде. "Дзвін пам’яті" лунатиме в той день, коли був загиблий із Хмельниччини. Їх на сьогодні прописано в книзі пам'яті 175. Але, як сказав військовий комісар, дуже по багатьох йде розслідування, і книжка буде ще поповнюватися, на жаль".

На початок