Протиаварійні роботи в костелі святого Миколая виконуватиме ТОВ "Укрспецреставрація". Орієнтовна тривалість робіт – з грудня 2021 по січень 2022 року.
Про це повідомив у Facebook міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
"Нарешті можу повідомити, що протиаварійні роботи в Костелі Святого Миколая виконає ТОВ "Укрспецреставрація", – написав міністр.
Він уточнив, що Національний будинок органної та камерної музики вже уклав договір з підрядником.
За його словами, "Укрспецреставрація" виконає такі роботи:
- Укріплення віконних конструкцій;
- Ремонт підлоги;
- Очистка та утилізація сажі;
- Ремонт системи опалення;
- Ремонт системи електропостачання та освітлення;
- Ремонт системи пожежогасіння;
- Встановлення захисних сіток та демонтаж навісних аварійних елементів.
Ткаченко додав, що оціночна вартість ліквідації наслідків пожежі складає 19,5 млн грн. Фінансування відбуватиметься за рахунок благодійних коштів, зібраних на порятунок костелу. Так само як за донорські кошти було оплачене обстеження будівлі після пожежі та проведення експертизи проектно-кошторисної документації.
Читайте також: Грав 40 років. Що відомо про орган, який згорів в костелі святого Миколая
"Вірю, що до 1 червня 2022 року, дати передачі костелу в користування парафії св. Миколая, ми завершимо не тільки протиаварійні, а й реставраційні роботи", – зазначив міністр.
Що відомо
- Пожежа виникла 3 вересня під час репетиції музикантів, які готувалися до прем'єри нового сезону, який мав розпочатися 10 вересня.
- Будинок органної та камерної музики є розпорядником костелу святого Миколая. Після того, як в Києві побудують "Будинок музики" і туди переїде будинок органної музики, костел перейде у власність та користування парафіян Римо-католицької Церкви.
- Будівництво костелу тривало 10 років і завершилося 1909 року. Архітектором був Владислав Городецький.
- На відновлення костелу святого Миколая після пожежі необхідно 75 мільйонів гривень.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!