"Четвірка спортсменів до Олімпіади готова". Санітра - про виступ України на двох стартах Кубка світу

"Четвірка спортсменів до Олімпіади готова". Санітра - про виступ України на двох стартах Кубка світу

"Четвірка спортсменів до Олімпіади готова". Санітра - про виступ України на двох стартах Кубка світу
Biathlon.com.ua

Головний тренер чоловічої команди позитивно оцінив виступ біатлоністів на перших етапах у Естерсунді.

У шведському Естерсунді закінчився другий етап Кубка світу з біатлону. У заключний день змагань жінки змагалися в естафеті, а чоловіки - у гонці переслідування.

Персьют чоловіків закінчився одним із найкращих результатів у кар'єрі Антона Дудченка. Український біатлоніст посів 19-е місце, відігравши 25 позицій у порівнянні зі спринтом.

Читайте також: Дудченко - у топ-20 чоловічої гонки переслідування на етапі Кубка світу в Естерсунді: результат

Загалом цей фініш став шостим для українців, коли вони посіли місце у топ-30. А перед цим чоловіча команда України посіла п'яте місце в естафеті.

Головний тренер чоловічої збірної України Юрай Санітра в інтерв'ю Суспільне Спорт підвів підсумки результатів команди на стартових двох етапах.

Санітра наголосив: команда виступала краще, аніж він розраховував. І вважає, що цими виступами вже можна говорити про четвірку біатлоністів, яких можна брати за основу на Олімпіаді-2022: Артема Приму, Дмитра Підручного, Богдана Цимбала та Антона Дудченка.

  • Про результати Дудченка та Підручного у персьюті

"За цієї холодної погоди скажу, що хлопці виступили добре. Можу бути задоволеним цим етапом в Естерсунді. Антон Дудченко довів, що результати на попередніх стартах не були співпадінням. Він показав хороший час на трасі, програв лише 34 секунди Самуельссону, а також стріляв упевнено на "стійці". Тому я поставлю йому п'ятірочку за те, як реалізували тактичні плани, про які домовлялися".

"Щодо Підручного, то першу половину гонки пройшов чудово, перед першою "стійкою" прийшов на десятій позиції. Вже встиг з ним поговорити: під час другої половини гонки у нього почала боліти спина, і гадаю, що це було пов'язано з цими хибами. Загалом же скажу, що хлопці за цих холодних умов показали високий рівень результатів. Зараз треба трохи відновитися і переїхати у Гогфільцен".

  • Як оцінює виступи команди на перших етапах в Естерсунді

"Ці два етапи Кубка світу в Естерсунді мені багато чого показали, зокрема, як далі дивитися на підготовку команди до Олімпійських ігор. Після учорашнього старту скажу, що стратегія літньої підготовки, яку я тримаю - четвірка спортсменів до Олімпіади готова так, що можемо їх брати до уваги. Не скажу, що вони вже мають чітку позицію, але їх можемо взяти за основу. Далі треба готувати двох-трьох спортсменів, щоб були у запасі або готові до Олімпіади".

Читайте також: "Підтягнути Цимбала і можна мати гарну естафету". Бринзак - про виступ України на старті Кубка світу

"Дуже задоволений виступом в Естерсунді. Враховуючи ті проблеми, що були у нас в Естерсунді, сам не очікував, що будемо наприкінці другого Кубка світу радіти естафеті. Хороші особисті результати Дудченка та Підручного, тому їдемо задоволені на третій етап Кубка світу у Гогфільцен".

  • Чи отримають шанс інші біатлоністи на наступних етапах Кубка світу

"Всі знають стратегію, з якою ми хочемо працювати в грудні. Четвірка, що бігла в естафеті, стартуватиме в Гогфільцені. Те, що я бачив - Лесюку, Доценку, Насику, Тищенку дам шанс пробігти. І далі на етапі Кубка світу у Франції, упевнений, що там стартуватимуть і Ткаленко, і хтось ще з команди "Б": Доценко, Насико чи навіть Труш".

Як виступила чоловіча збірна України на перших двох етапах Кубка світу в Естерсунді

  • індивідуальна гонка (етап №1): 24. Антон Дудченко, 28. Дмитро Підручний, 41. Денис Насико, 52. Богдан Цимбал, 76. Андрій Доценко
  • спринт (етап №1): 21. Дмитро Підручний, 24. Антон Дудченко, 52. Богдан Цимбал, 88. Андрій Доценко, 106. Денис Насико
  • спринт (етап №2): 23. Дмитро Підручний, 44. Антон Дудченко, 76. Артем Прима, 93. Богдан Цимбал, 93. Тарас Лесюк
  • естафета (етап №2): 5. Збірна України (Артем Прима, Дмитро Підручний, Богдан Цимбал, Антон Дудченко)
  • гонка переслідування (етап №2): 19. Антон Дудченко, 32. Дмитро Підручний

Що далі

  • 10-12 грудня. Третій етап Кубка світу у Гогфільцені.
На початок