На Рівненщині від переохолодження одна людина загинула, а інша потрапила у реанімацію. Випадки трапилися 4 грудня, повідомили у Службі порятунку області. Там нагадали, як надавати першу допомогу при обмороженнях.
Перші випадки з настання холодів
За один день в області зафіксували два випадки переохолодження, коментує речник Служби порятунку Дмитро Мельник. Це перші випадки з настанням холодів й обидва – у Рівненському районі.
"Від чергового поліції надійшло повідомлення, що четвертого грудня у селі Грозів виявили без ознак життя тіло 39-річного чоловіка з ознаками переохолодження. Того ж дня з діагнозом – загальне переохолодження організму у лікарню потрапив житель села Старий Корець", – зазначив Дмитро Мельник.
Як повідомив Суспільному лікар-анестезіолог відділення інтенсивної терапії Корецької міської лікарні Юрій Рибак, у реанімаційне відділення медзакладу госпіталізували 49-річну жінку.
"Надали необхідну допомогу, стан стабілізувався і її перевели у відділення травматології з обмороженням двох стоп", – сказав лікар.
Що робити, якщо в людини – обмороження
Дмитро Мельник нагадав, що обмороження – це ушкодження, викликане місцевим переохолодженням тканин організму, якому сприяє вологе повітря й вітер.
"Мороз небезпечний для ослаблених, втомлених, голодних, хворих людей. Легко піддаються впливу холоду особи в стані алкогольного сп’яніння. Найчастіше страждають пальці ніг і рук, а також ніс, вуха та щоки", – сказав він.
Читайте також: Як діяти, якщо людина замерзає на вулиці. Пояснює рівненська лікарка
Речник Служби порятунку каже, як потрібно в першу чергу діяти, щоб допомогти людині при обмороженні:
- Помістіть потерпілого в тепле приміщення;
- дайте йому гарячого чаю, кави;
- розітріть щоки, ніс, вуха, якщо вони побіліли, чистою рукою до почервоніння і появи поколювання;
- розітріть обморожену частину тіла спиртом, горілкою або одеколоном. Якщо їх немає – м’якою рукавичкою, хутряним коміром. Не можна розтирати снігом;
- змусьте потерпілого під час розтирання рухати ушкодженою кінцівкою;
- розтирання заборонене, якщо з’явилося припухання обмороженого місця або пухирі;
- покладіть на обморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати, припідніміть кінцівку і доставте потерпілого у лікарню.
Що відомо
- На Рівненщині прогнозували похолодання й ожеледицю. Фахівці розповіли, на що звернути увагу.
- 6 грудня у центрі гідрометеорології області очікують хмарну погоду, з проясненнями. Часом – невеликі опади переважно у вигляді мокрого снігу, вночі слабка ожеледь. Температура вночі становитиме 0-5° морозу, вдень – від 2° морозу до 3° тепла. 7-8 грудня прогнозують вночі 2-7º морозу, вдень – 0-5° морозу. На 9-13 грудня – вночі 3-9º морозу, вдень – 0-5° морозу.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram