Папа Римський перепросив у православних за дії католиків

Папа Римський перепросив у православних за дії католиків

Папа Римський перепросив у православних за дії католиків
Vatican News

Папа Римський Франциск попросив прощення у православних за рішення та дії католиків, які стали причиною поділу між християнами.

Це сталося під час зустрічі понтифіка з предстоятелем Елладської православної церкви, Єронімом ІІ у Греції, інформує Vatican News.

"З соромом визнаю від імені Католицької Церкви, що дії та рішення, які трохи або зовсім нічого спільного не мають з Ісусом і з Євангелієм, продиктовані насамперед жагою до прибутку і влади, ослабили спілкування. Історія має свій тягар, і сьогодні я відчуваю потребу відновити прохання про прощення, звернене до Бога і до братів, за помилки, скоєні багатьма католиками", — сказав понтифік.

Він наголосив, що християни повинні будувати своє спілкування "не на розрахунках, стратегіях та вигоді, а на єдиній моделі — Пресвятій Трійці". Папа Римський також закликав християнські конфесії до єднання задля проповіді Христової любові. При цьому він наголосив, що перед християнами стоять й інші виклики, наприклад, боротьба зі зміною клімату, вирішення міграційної кризи, а також "засудження короткозорої політики сильних держав" щодо виробництва енергії.

Що відомо

  • 2 грудня Папа Римський Франциск прийняв заяву про відставку архієпископа Парижа Мішеля Аупеті, який визнав факт "неоднозначних" стосунків із жінкою ще у 1990-х роках.
  • Згідно з розслідуванням незалежної комісії, яке проводилося 2,5 роки на замовлення французької католицької церкви, у Франції від сексуального насилля з боку католицьких священнослужителів могли постраждати близько 216 тисяч людей.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок