Центру крові у Чернівцях терміново потрібні донори першої групи крові

Центру крові у Чернівцях терміново потрібні донори першої групи крові

Центру крові у Чернівцях терміново потрібні донори першої групи крові
Донорка здає кров у центрі служби крові. Фото: Суспільне Буковина

Чернівецькому обласному центру служби крові терміново потрібні донори. Наразі найбільша потреба в донорах І групи крові негативного резус-фактору.

Про це Суспільному сказала директорка центру Анжеліка Каланча.

За її словами, у однієї з пацієнток виникла потреба у переливанні крові, а також тромбоцитів. Тромбоцити потребують інших умов зберігання, ніж кров та плазма, каже Каланча. Їх неможливо заготовити наперед, потрібно зібрати у донора та відразу перелити.

"На вихідних центр не працює, але коли сьогодні стало питання життя, тому ми вийшли на роботу", — каже Анжеліка Каланча.

Продовжать забір крові у понеділок, оскільки є пацієнти, які потребують переливання. Це люди з онкологією, люди, які травмувались в аваріях й перенесли операції, породіллі.

Здати кров можна в будні дні з 8:00 до 13:00 за адресою: Чернівці, вулиця Українська, 36.

Якщо ви перехворіли на коронавірус, але почуваєтеся добре після одужання, то можете бути донором. Важливо, щоб минуло 14 днів після зникнення симптомів. Йдеться переважно про легкі випадки без постковідних наслідків, повідомляють у МОЗ. Після вакцинації як від COVID-19, так і будь-яких інших неживих вакцин, донором можна бути вже наступного дня.

Читайте також: Що треба знати про донорство та як на нього вплинула пандемія

Здати кров може здорова людина від 18 років з вагою не менше 50 кілограмів. Водночас є абсолютні та тимчасові протипокази для донорства. За абсолютних людина не може бути донором зовсім. Наприклад, якщо має ВІЛ або вірусний гепатит.

Серед тимчасових протипоказів є вживання алкоголю, інфекційні чи алергічні захворювання, вагітність, період лактації тощо. Зі списком протипоказів можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Аби підготуватися до здачі крові, потрібно:

  • не вживати алкоголь за 48 годин до здавання крові;
  • відмовитися від жирної, смаженої, копченої, молочної їжі, вживати менше солі напередодні;
  • виспатися і з’їсти легкий сніданок;
  • не курити за годину до здавання крові;
  • не здавати кров, якщо відчуваєте озноб, запаморочення, головний біль чи слабкість.

Протягом перших 12 годин після здавання крові слід уникати інтенсивних фізичних навантажень. Здавати кров можна щодвамісяці.

Читайте також

Чернівчанка Аліна Шацило за вісім років здала 16 літрів крові

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

На початок