Приватизація на Харківщині: підсумки 2021 року

Приватизація на Харківщині: підсумки 2021 року

Приватизація на Харківщині: підсумки 2021 року
Суспільне Харків

Регіональний відділ Фонду держмайна виконав річний план з приватизації за місяць до кінця року. Які з об'єктів продали, а які перенесли на наступний рік і чому? Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розказав начальник регіонального відділу Фонду держмайна Дмитро Безпалов. Далі — пряма мова.

Результати за 2021 рік

Фактично у нас по Харківській області приватизовано 19 об’єктів на суму майже 130 млн гривень. План на 2021 рік для нашої області був 105 мільйонів гривень. Минулого року заробили на приватизації 43 млн гривень.

Зараз Фонд держмайна по Харківській області веде 1168 договорів оренди. План на 2021 рік — 49 мільйонів гривень, виконали на 45 мільйонів. Він був трохи більший, але через так звану COVID-програму, коли Уряд дозволив робити знижки або зовсім знімати орендну плату, ми втрати близько 12 мільйонів гривень.

Найдорожчий проданий об’єкт-2021

Цього тижня відбувся останній аукціон з топовим великим об’єктом — це держпідприємство "Харківський інститут комплексної автоматизації", який розташований на вулиці Кузнечній, 2/6. Аукціон пройшов з другої спроби, але відбувся без зниження ціни. 29 листопада покупець вже підписав протокол. Очікуємо підписання договору купівлі-продажу та надходження грошей. Це був найдорожчий об’єкт цього року — ціна без ПДВ склала 34,8 млн гривень.

Частково підприємство буде продовжувати свою роботу, а далі — це буде комплексна забудова з житлом та інфраструктурою.

Найпроблемніший об’єкт

Харківський завод шампанських вин. Ситуація у дуже непростому стані. Заборгованість продовжує трохи рости, зараз вона вже майже 270 млн грн. Попередньо ми не розуміємо як приватизувати об’єкт, який коштує 70 мільйонів у занедбаному стані, ціна не є адекватною. Навіть якщо ми будемо продавати за 1 мільйон гривень, кредиторська заборгованість — 270 мільйонів. Тобто фактично 270 мільйонів — це стартова ціна. Вона не цікава для такого об’єкту. Ще на початку року був зацікавлений інвестор, але коли дізнався усі подробиці — втратив інтерес.

Плани на 2022 рік

На 2022 рік вже сформували попередній перелік об’єктів, які можуть бути приватизовані. Це 88 об’єктів. Попередня вартість близько 350 млн гривень.30% з цих об’єктів мають певні проблеми: кредиторські заборгованості, суди та інше. Якщо ми ці проблеми подолаємо, то ця цифра буде ще більша.

Топ-5 об’єктів на 2022 рік

  1. Новопокровський хлібокомбінат. Провели інвентаризацію, отримали майже 270 мільйонів гривень балансової вартості. Але майже 100 мільйонів вартості складає житловий фонд, який зараз передається до місцевої громади. Об’єкт складний, великий, гадаю, у травні-червні плануємо вийти на аукціон. Приблизна сума — 170 млн грн.
  2. Інститут шахтного будівництва на вул. Отакара Яроша. Цівковий об’єкт, як локація для девелопменту.
  3. Завод "Радіореле". Його двічі намагалися продати у 2021 році як цілісний майновий комплекс, однак це не вдалося. Наступного року він буде виставлений на продаж по-іншому — це буде корпоратизація і продаж акцій підприємства
  4. Будинок з градусником. Були певні проблеми, судові справи. Зараз все закінчено і ми почали роботу з директором підприємства щодо інвентаризації. У лютому-березні вже виставимо на аукціон. Зараз ціна близько — 300 тисяч гривень. Тому ми вирішили зробити переоцінку, сформувати справедливу ціну і вже далі виставляти на аукціон.
  5. Укрмережпроект на Гімназичній набережній, 2.

Читайте також

Приватизація на Харківщині: що продає Фонд держмайна

На початок