На Сумщині за останній тиждень зареєстрували два випадки захворювання на ботулізм. Сироватка для лікування цієї інфекції востаннє надходила в область 2019 року. Нині залишилось три дози, повідомила головна інфекціоністка області Ірина Троцька.
У жительки Ромен виявили ботулізм. Діагноз встановили за клінічними ознаками. Жінка лікується в районній лікарні міста. Лабораторно діагноз не підтверджували, розповіла Ірина Троцька. "Хвора звернулася на 10 добу після початку захворювання, коли весь токсин всмоктався у тканини організму, його практично не можна знайти в крові шляхом біологічної проби. Ця хвора вживала гриби домашнього приготування, це дуже гарне середовище для розмноження в цих грибах ботулотоксину", - сказала лікарка.
За словами заступниці головного лікаря Роменської ЦРЛ Лариси Жидкової, жінка перебуває в інфекційному відділенні, її стан стабільний.
Це - другий випадок ботулізму на Сумщині цього року. 8 липня, на другий день після початку нездужання, до Глухівської лікарні звернувся чоловік з ознаками ботулізму.
"На сьогоднішній день хворий переведений в неврологічне відділення у задовільному стані. У домашніх умовах була приготовлена риба. Сам готував і сам їв. Була сироватка в м. Шостка, яку перерозподілили нам, це було протягом кількох хвилин", розповів в.о. генерального директора Глухівської ЦРЛ Сергій Носков.
За словами головної інфекціоністки області Ірини Троцької, 2019 року Сумщина отримала 6 доз протиботулінічної сироватки, вартістю близько 100 тисяч гривень за кожну. Наразі використали 3 дози. За словами Ірини Троцької, розраховують, що до кінця року цих доз, що залишились, вистачить.
Авторка - Анна Книш
Що відомо
- 2019 року в Сумській області вивили один випадок захворювання на ботулізм - у Ромнах.
- 2018 року на ботулізм на Сумщині хворіли двоє людей.
- Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.
- Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше - овочів.
- Перші симптоми захворювання начастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 години) або значно підзіше (4 доби і більше). Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.
- Усі хворі на ботулізм незалежно від клінічної форми захворювання підлягають госпіталізації. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики, правильного лікування, у більшості випадків - введення ботулінічного антитоксину.