Лебедя з Парку молоді заберуть на зимівлю у рівненський зоопарк. Про це повідомив директор закладу Олег Павлюк, відповідаючи рівнянам, які у соцмережах почали перейматися долею птаха.
Станом на 11 годину 5 грудня, лебедя на озері вже немає. Як повідомив речник Служби порятунку області Дмитро Мельник, птаха забрали з водойми у неділю вранці.
Раніше директор зоопарку Олег Павлюк розповідав Суспільному, що попередньо вони домовилися з міським управлінням ДСНС, аби рятувальники 6 грудня надали плавзасоби та допомогли зловити птаха.

Пару лебедів з рівненського зоопарку поселили на озеро в Парку молоді, що називають "лебединкою", цієї весни. До зими дожив лише самець. Як розповіла завідувачка науково-просвітницького відділу зоопарку Мирослава Патій, ймовірною причиною смерті самиці є їжа, якою рівняни годували птахів. Одинокого лебедя, за її словами, незабаром заберуть в зоопарк.

"Коли озеро не вкрите кригою, птах має дуже великий простір для пересування по воді. Як тільки вода замерзає, працівникам легше його впіймати для того, щоб транспортувати додому в зоопарк", – пояснює Мирослава Патій.
З наближенням холодів частина птахів відлітає на південь. Так роблять і лебеді-шипуни. Птах із озера зробити цього не може, оскільки у нього підрізані махові пера. Проте і в Україні зимувати йому комфортно, каже орнітолог Василь Ільчук.
"Взагалі для лебедів та інших птахів холод не такий страшний. Аби їм було достатньо корму, щоб вони були ситі. Це найголовніше. У лебедів тепле пір'я, вони не бояться жодних холодів. Для них головне, щоб водойма була не замерзлою, щоб якась ділянка плеса була, вони собі довгою шиєю дістають з дна різні рослини", – розповідає орнітолог.
За словами Василя Ільчука, люди намагаються врятувати лебедів, коли ті сідають на кригу відпочити, думаючи, що вони замерзли.
"Вони сховали лапки, шиї, голови у пір'я. А люди думають, що вони вмерзли у кригу і б'ють на сполох. А це часто буває, що такі способи порятунку тільки на шкоду птахам, і люди ризикують так ніби рятуючи їх, і лебедів турбують. Ті просто втікають: стрес і енергію втрачають", – застерігає Василь Ільчук.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram