"Повір у себе". В Івано-Франківську провели фестиваль для дітей і молоді з інвалідністю

"Повір у себе". В Івано-Франківську провели фестиваль для дітей і молоді з інвалідністю

"Повір у себе". В Івано-Франківську провели фестиваль для дітей і молоді з інвалідністю
Unsplash/Sigmund

В Івано-Франківську відбувся фестиваль для дітей і молоді з інвалідністю "Повір у себе". Його провели з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначають 3 грудня. Докладніше про те, як відбувався фестиваль, читайте у репортажі.

Другокласник Станіслав Слуценко, який вперше бере участь у фестивалі, розповідає, що дуже любить малювати. Для сьогоднішньої виставки він створив малюнок "Котик-Муркотик".

"Тут котик вилазить у шапці Діда Мороза з подарунка. Мені дуже приємно, що мою роботу взяли. Це я намалював вдома", — ділиться хлопчик.

9-річна Владислава Григорів на заході співає жартівливу пісню про хлопчика Ухти. Каже, що до виступу довго не готувалася, адже "обрала легку та знайому їй зі школи пісню".

"Це — про хлопчика, якому все подобається, і куди він не подивиться, то завжди каже: "Ухти". Пісня довга трошки, але в кінці в нас буде таке, що я з хлопчика знімаю картуз, і в мене волосся має порозпадатися", — розповідає Владислава Григорів.

Оксана Сернецька, яка 13 років працює соціальним педагогом у спеціалізованій школі Івано-Франківської міської ради, розповідає, що у закладі навчаються діти з різними вадами розвитку, тому вихованці школи потребують більше турботи та уваги.

"Коли ми працюємо, то обираємо ті засоби та методи, які будуть оптимальними, найбільше розкриють потенціал дитини. Знаєте, ця праця зовсім не є легкою, але настільки вона винагороджується", — розповідає Оксана Сернецька.

Учасниками фестивалю є вихованці спеціалізованих закладів для дітей та молоді з особливими потребами Івано-Франківської громади. За словами директорки міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лесі Дикун, захід є своєрідною демонстрацією творчих здібностей дітей і молоді з інвалідністю. Він містить і виставку, і творчі виступи.

"Щороку, коли вони беруть участь у цьому фестивалі, вихованці надихаються творчими роботами інших і придумують щось нове на наступний рік. Цього фестивалю дуже чекали другий рік поспіль, тому що минулоріч в нас був онлайн-фестиваль. Для дітей — це можливість зустрітися, поспілкуватися", — говорить Леся Дикун.

Фестиваль творчості дітей і молоді з інвалідністю "Повір у себе" проводять в Івано-Франківську 20 років поспіль.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок