4 грудня відбудеться повне сонячне затемнення. Хто зможе його побачити

4 грудня відбудеться повне сонячне затемнення. Хто зможе його побачити

4 грудня відбудеться повне сонячне затемнення. Хто зможе його побачити
AP

У суботу 4 грудня у Південній півкулі можна буде спостерігати повне сонячне затемнення.

Явище буде добре видно в Антарктиді, південній Африці, південно-східній Австралії, а також у південній частині світового океану, однак охочі зможуть побачити трансляцію затемнення.

Воно триватиме протягом кількох годин. Пік затемнення очікується о 9:34 за київським часом, передає Space.

Сонячні затемнення відбуваються, коли молодий місяць проходить перед Сонцем, якщо дивитися з Землі. Попереднє сонячне затемнення було 21 серпня 2017 року. Воно відбувається, коли Місяць під час руху по орбіті достатньо наближається до планети, щоб повністю заблокувати сонячне світло.

Наступне повне сонячне затемнення очікується 20 квітня 2023 року. За даними NASA, воно пройде над найбільш густонаселеним регіоном, який включає південну та східну Азію.

Що відомо

  • 19 листопада, по всьому світу можна було спостерігати часткове затемнення Місяця, що тривало понад 6 годин. Це було найдовше місячне затемнення з 1400-х років.
  • 26 травня відбулися відразу три астрономічних події, пов'язані з Місяцем: перигей, повний місяць і повне затемнення Місяця.
  • Наприкінці квітня люди в усіх куточках світу могли спостерігати за "Рожевим супермісяцем"

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок