Суд продовжив слідство у справі Геннадія Труханова та Володимира Галантерника

Суд продовжив слідство у справі Геннадія Труханова та Володимира Галантерника

Суд продовжив слідство у справі Геннадія Труханова та Володимира Галантерника
Слово і діло

Вищий Антикорупційний Суд продовжив строк досудового розслідування у справі НАБУ про створення та функціонування злочинної групи в Одесі. Серед 16 фігурантів справи - Одеський міський голова Геннадій Труханов та бізнесмен Володимир Галантерник. Про це повідомили у пресслужбі ВАКС.

Слідчий суддя задовольнив клопотання детектива НАБУ та продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням 16 осіб, серед яких Одеський міський голова, до 5 квітня 2022 року. Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст оголосять 8 грудня 2021 року.

Що відомо

  • Справа НАБУ та САП стосується створення та функціонування злочинної організації в Одесі. До неї, як вважають правоохоронці, був залучений мер міста Геннадій Труханов, бізнесмен Володимир Галантерник та декілька посадовців з робітниками приватних компаній. Злочинна схема полягала у виведенні земельних ділянок із власності громади та передачі їх під забудову приватній компанії "Будова". Як зазначала сторона обвинувачення, Труханов зловживав своїм службовим становищем мера та підписував документи щодо надання об'єктів у право власності.
  • Так, упродовж 2016-2019 років громада міста через схему злочинної організації втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 мільйон гривень. Загальний розмір завданої шкоди за результатами експертизи становить 689 млн грн.
  • 11 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав для Труханова запобіжний захід у вигляді застави розміром 30 мільйонів гривень. Його адвокати зазначили, що подаватимуть апеляцію.
  • 2 листопада Міністерство внутрішніх справ оголосило у розшук Володимира Галантерника.
  • 2 грудня головний спеціаліст Одеського територіального об'єднання НАБУ Ростислав Дробожур повідомив журналістам Суспільного, що Володимира Галантерника оголосили у міжнародний розшук і відповідна постанова вже є. Проте в пресслужбі адвоката Галантерника сказали, що це не так.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок