Оголошення фігуранта "одеської справи" Галантерника у міжнародний розшук. Що відомо

Оголошення фігуранта "одеської справи" Галантерника у міжнародний розшук. Що відомо

Оголошення фігуранта "одеської справи" Галантерника у міжнародний розшук. Що відомо
Фокус

Головний спеціаліст Одеського територіального об'єднання НАБУ Ростислав Дробожур повідомив журналістам Суспільного, що Володимира Галантерника оголосили у міжнародний розшук і відповідна постанова вже є. Проте в пресслужбі адвоката Галантерника сказали, що це не так.

За словами Ростислава Дробожура, детективи Національного антикорупційного бюро України прийняли рішення про оголошення Галантерника у міжнародний розшук, про що винесена відповідна постанова.

Відповідно до офіційного коментаря адвокатки Ольги Просянюк, який надала її прессекретарка Наталія Новікова, Володимира Галантерника у міжнародний розшук не оголошували.

"Жодних повідомлень, повісток чи інших процесуальних документів на офіційну адресу Володимира Ілліча не надходило. Відповідно, жодних правових підстав для оголошення пана Галантерника у розшук немає. На сьогодні наш клієнт не перебуває в міжнародному розшуку: не значиться в базі Інтерполу, по ньому немає відповідної червоної картки, а дії правоохоронних органів щодо такого оголошення в Україні оскаржуються в установленому порядку", – зазначила адвокатка.

Що відомо

  • Володимир Галантерник — бізнесмен з Одеси, який за даними видання Forbes, наразі проживає у Лондоні та володіє одеськими ринками "Привоз" та "7-кілометр", ТРЦ City Center і City Center "Котовський", розважальним комплексом "Аркадія Сіті", магазинами на Старосінній площі та бутиком-готелем De Paris. "Частка Галантерника у всіх об'єктах — близько 50%. Інша частка належить партнерам, імена яких не розголошуються. Усі активи оформлені на номінальних власників або офшори", — зазначають журналісті.
  • Справа НАБУ та САП стосується створення та функціонування злочинної організації в Одесі. До неї, як вважають правоохоронці, був залучений мер міста Геннадій Труханов, бізнесмен Володимир Галантерник та декілька посадовців з робітниками приватних компаній. Злочинна схема полягала у виведенні земельних ділянок із власності громади та передачі їх під забудову приватній компанії "Будова". Як зазначала сторона обвинувачення, Труханов зловживав своїм службовим становищем мера та підписував документи щодо надання об'єктів у право власності.
  • Так, упродовж 2016-2019 років громада міста через схему злочинної організації втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 мільйон гривень. Загальний розмір завданої шкоди за результатами експертизи становить 689 млн грн.
  • 11 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав для Труханова запобіжний захід у вигляді застави розміром 30 мільйонів гривень. Його адвокати зазначили, що подаватимуть апеляцію.
  • 2 листопада Міністерство внутрішніх справ оголосило у розшук Володимира Галантерника.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок