Державне агентство розслідувань і захисту Боснії та Герцеговини заарештувало сімох осіб, підозрюваних у причетності до воєнних злочинів, скоєних проти мирного населення під час боснійської війни 1992–1995 років.
Як повідомляє редакція Радіо Свобода у Сараєво, групу затримали 3 грудня в районах східних міст Бієліна і Соколац, Усі сім підозрюваних будуть передані прокуратурі для допиту до того, як суд ухвалить рішення про їхнє можливе попереднє ув’язнення.
Читайте також: Суд у Гаазі відхилив апеляцію Ратка Младича щодо злочинів у Сребрениці
За попередніми даними прокуратури Боснії, їм висунули звинувачення в участі у вбивстві 22 боснійців, у тому числі сімох дітей, у селі Балатун майже 30 років тому. На той час троє підозрюваних були співробітниками сербської поліції.
За даними неурядової організації "Асоціація повернення", до кінця війни в місті Бієліна та її околицях було вбито щонайменше 500 цивільних.
Довідка
Збройний конфлікт на Балканах припинився у 1995 році, що призвело до об'єднання в одній державі боснійців-мусульман, сербів та хорватів.
Згідно з боснійською конституцією, запропонованою у Дейтонській мирній угоді, яку підписали 14 грудня 1995 року у Парижі і яка завершила війну 1992-1995 років, держава БіГ складається з двох утворень: мусульмано-хорватської Федерації Боснії і Герцеговини (ФБіГ, 51% території країни) і Республіки Сербської (49% території), а також округу Брчко. У системі держуправління пропорційно представлені три основних народи: бошняки (слов’яни, що прийняли іслам), серби (православні) і хорвати (католики).
Окрім того, управління країною фактично здійснюється через Високого представника міжнародного співтовариства, який призначається керівним комітетом Ради з виконання мирної угоди після схвалення кандидатури Радою Безпеки ООН. Функції глави держави виконує колективний орган — Президія БіГ. Згідно з основним законом, він складається з трьох осіб: серба, хорвата і бошняка.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!