До ста автівок за день: черкаські водії активно "перевзуваються"

До ста автівок за день: черкаські водії активно "перевзуваються"

До ста автівок за день: черкаські водії активно "перевзуваються"
Суспільне Черкаси

У грудні, у порівнянні з попередніми місяцями, на Черкащині кількість водіїв, які змінюють шини, збільшилася удвічі, розповів Суспільному працівник черкаського шиномонтажу Євгеній Сотников.

Замінювати літню гуму на зимову потрібно при середньодобовій температурі близько 7 градусів за Цельсієм. Нині обслуговують до ста авто в день, зауважив чоловік. Сезон "перевзування" водії почали ще з жовтня.

Черкащанин Євген Мельник розповів, що другий рік поспіль міняє шини, орієнтуючись на погодні умови:

"Сніг – то потрібно їхати змінювати. Минулого року змінював, коли вже були ожеледиця і сніг. Ледве доїхав".

Із зимовою гумою, зауважив чоловік, спокійніше їздити у негоду, не заносить на поворотах.

Водії, які хвилюються за безпеку на дорозі, почали приїжджати ще з жовтня, розповів працівник станції обслуговування Владислав Бойко.

"Перевзути авто можна від 93 до двохсот гривень. Дивлячись який діаметр колеса", – зауважив чоловік.

зимові шини
Суспільне Черкаси

Черкащанин Олександр Нападайло розповів, що протягом двадцяти років намагається замінити шини вчасно, аби бути впевненим у безпеці на дорозі:

"Я купую гуму не шиповану, а звичайну зимову. Думаю, вони найкращі для різних варіантів доріг: то сніг, то болото, то слизька дорога".

Працівник шиномонтажу Євгеній Сотников рекомендує не використовувати гуму зі стертим протектором:

"Деякі водії приїжджають до нас, а гумі по вісім років, та, в цілому, протектор гарний чи шипований, зовнішньо добре збереглися. Але бажано замінювати частіше, тому що у гуми є здатність сохнути і перемерзати. І бажано змінювати, навіть якщо протектор гарний", – зауважив він.

зимові шини
Суспільне Черкаси

Автоінструктор Андрій Яроменко зауважив, що замінювати літню гуму на зимову потрібно обов’язково:

"Будь-яке використання шин не за призначенням, тобто влітку зимових, а взимку – літніх, веде до зниження коефіцієнта зчеплення. Як наслідок – збільшення гальмівного шляху".

Через те, що не всі вчасно змінюють шини, збільшується кількість не лише ДТП, а так званих "стуканів", тобто несуттєвих аварій, в яких ніхто не травмується, зауважив речник Патрульної поліції області Олексій Драгун.

зимові шини
Суспільне Черкаси

Оскільки дати заміни літньої гуми на зимову, законодавством України не встановлені, то і відповідальності за несвоєчасну заміну немає, розповів перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький. Однак нині, додав він, це хочуть змінити:

"Наразі йде обговорення питання щодо можливості запровадження вже обов’язкової зміни гуми відповідно до сезону".

Попередньо, зауважив він, пропонують період з 1 листопада до 1 квітня, які є обов’язковим, це той період, який, як правило, застосовується в різних країнах.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Що відомо

На початок