Сміттєвий полігон реконструюватимуть в обласному центрі

Сміттєвий полігон реконструюватимуть в обласному центрі

Сміттєвий полігон реконструюватимуть в обласному центрі

Будівництво сміттєпереробного заводу в обласному центрі розпочнуть в 2022 році. Про це сказав керівник проєкту офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» Микола Ваврищук. За його словами, з 28 лютого розпочався 120-денний період обговорення проєкту поводження з відходами у Хмельницькому за процедурою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Мета офісу – рекультивація діючого полігону, побудова сміттєпереробного комплексу та привернення уваги жителів міста до проблеми переробки відходів.

Так сьогодні виглядає сміттєзвалище у обласному центрі. До нього звозять відходи з усього міста більше 60-ти років, розповідає менеджер проєкту офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» Іван Підопригора.

"Проблема сміттєзвалища діючого в тому, що воно старе. Вже перевищило свою проєктну потужність і воно є дуже крутим, що небезпечно впринципі. Тільки зараз ми почали видобувати звалищний газ, а раніше цей звалищний газ просто виходив в атмосферу, тобто були ризики пожежі великі."

Іван Підопригора додає міська рада викупила земельну ділянку під сміттєпереробний завод, яка знаходиться за 2 км від діючого сміттєзвалища.

"Сміттєпереробний завод потрібен по-перше через те, що ми приймаємо європейське законодавство, тобто ми повинні переробляти відходи і витягувати з них ресурси цінні. Друге – тому що колишня практика скидання відходів на полігон, хоч і дешева, але вона погано впливає на довкілля."

За словами Івана Підопригори, сьогодні майже усі відходи можна переробити.

"Швеція викидає на полігоні близько 1% відходів, тобто люди переробляють майже всі відходи. Наразі ми викидаємо на полігон близько 97% всіх відходів . Наразі Хмельницький відсортовує тільки скло і пет пляшку."

Керівник проєкту офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» Микола Ваврищук каже, компанії, яких найняв Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) досліджували полігон.

"Це були приїзди постійні, так це виглядало: моніторинги повітря, моніторинги води, моніторинги шуму, моніторинги трафіку біля полігону, моніторинги птахів і тд. Тобто, це була серйозна робота і з неодноразовими приїздами. Дослідження повітря здійснюється і надалі, воно здійснюється протягом 3-х місяців. Тому такі своєрідні трубки є в 12 локаціях в місті, навколо полігону."

ЄБРР після 120-денного періоду вирішить чи надати Хмельницькому кредит на будівництво, говорить Микола Ваврищук

"Полігону рекультивація, розширення його з подальшим закриттям місту обійдеться орієнтовно 7,5 млн євро. З них 5 млн євро – грант. Що стосується заводу, орієнтовно 23 млн євро буде коштувати завод, який ми розбиваємо на дві черги МБТ – механіко-біологічної переробки."

"Офіційно розпочався 120-денний термін у публікуванні всіх тарифів, які потім повинні бути затверджені кредитним комітетом європейським банком реконструкції розвитку і міською радою, які стануть основою будівництва великого проєкту – це реконструкція сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного комплексу."

Володимир Гончарук додає, після будівництва заводу встановлять ще один тариф - на переробку відходів.

"Кожен тариф буде застосований лише після здачі об’єкта в експлуатацію. Сьогодні в нас застосовується два тарифи. Один тариф на вивезення сміття, другий – на захоронення, послуги самого сміттєзвалища. Коли буде запущено і відкрито сміттєпереробний завод буде 3 тариф, який буде називатись «за переробку». Він буде затверджений на основі нормативних документів і фактичних операційних і капітальних витрат, за підсумками реалізації проєкту."

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди