Одна українка - у топ-20 другого спринту Кубка світу з біатлону: результати гонки

Одна українка - у топ-20 другого спринту Кубка світу з біатлону: результати гонки

Одна українка - у топ-20 другого спринту Кубка світу з біатлону: результати гонки
biathlon.com.ua

Другий етап Кубка світу в Естерсунді розпочався жіночою спринтерською гонкою. На старт мали вийти 116 біатлоністок, серед них - п'ять українок.

Бігти спринт у Естерсунді мали Олена Білосюк, Юлія Джима, Віта та Валентина Семеренко. А також Дар'я Блашко, яка прибула на другий етап у Швеції після двох бронзових медалей на стартах Кубка IBU.

Читайте також: Старт-листи на спринти другого етапу Кубку світу в Естерсунді: коли бігтимуть українці

Українкам вдалося фінішувати у топ-20. Хоча поборотися за більш високі місця завадили хиби на вогневих рубежах: ані Юлія Джима, ані Олена Білосюк, ані Віта Семеренко, що бігли у першій та другій стартових групах, не закрили усі десять мішеней.

Найкращий результат серед українок показала Юлія Джима. Причому після першого вогневого рубежу українська біатлоністка боролася за потрапляння у квіткову церемонію: відставання від білоруски Ганни Соли складало майже 25 секунд.

Друге коло Джима пройшла швидше. Однак не закрила одну хибу, однак продовжувала втримуватися у топ-20. І лише на фініші втратила позиції.

Олена Білосюк, як і Джима, пройшла чисто перший вогневий рубіж. Однак на другому відправилася на два кола штрафу. Відіграти відставання на останньому колі Білосюк було важко, і, як повідомила біатлоністка після гонки, вона припускає, що може взагалі пропустити естафетну гонку.

Віта Семеренко, на відміну від Олени Білосюк, припустилася лише однієї хиби. Однак фінішувала Семеренко нижче за свою партнерку по команді, посівши місце за межами топ-60. Аналогічний результат на вогневих рубіжах показала і Валентина Семеренко, проте їй вдалося відібратися у гонку переслідування - 60-е місце.

Шанси на місця у топ-30 мала Дар'я Блашко. Українка відстріляла чисто перший вогневий рубіж, програючи трохи більше 30 секунд проміжній лідерці. Однак і Блашко схибила під час другої стрільби, вийшовши з неї за межами топ-40 зі штрафного кола.

Чемпіонкою спринту стала австрійка Ліза Тереза Гаузер, яка випередила завдяки чистій стрільбі шведку Ельвіру Еберг, яка припустилася двох хиб. Топ-3 замкнула білоруска Ганна Сола.

Кубок cвіту. Другий етап (Естерсунд): жіночий спринт. Результат

 1. Ліза Тереза Гаузер (Австрія, 0+0) 19:30.2
 2. Ельвіра Еберг (Швеція, 1+1) +12.5
 3. Ганна Сола (Білорусь, 0+1) +14.4
 4. Дінара Алімбєкава (Білорусь, 0+0) +20.6
 5. Франціска Пройсс (Німеччина, 0+1) +24.2
 6. Анаїс Шевальє-Буше (Франція, 0+1) +27.8

...

 • 19. Юлія Джима (Україна, 0+1) +59.6
 • 49. Дар'я Блашко (Україна 0+1) +1:50.7
 • 60. Валентина Семеренко (Україна, 0+1) +2:04.9
 • 66. Олена Білосюк (Україна, 0+2) +2:18.6
 • 77. Віта Семеренко (Україна, 1+0) +2:31.9

Таким чином, у жіночій гонці переслідування візьмуть участь лише три біатлоністки: Юлія Джима, Дар'я Блашко та Валентина Семеренко.

Що далі

 • Субота, 4 грудня, 14:00. Жінки, гонка переслідування (10 км)
 • Неділя, 5 грудня, 13:35. Жінки, естафета (4х6 км)

Вибір редакції

На початок