ЄС надасть Україні понад 30 мільйонів євро на зміцнення оборони

ЄС надасть Україні понад 30 мільйонів євро на зміцнення оборони

ЄС надасть Україні понад 30 мільйонів євро на зміцнення оборони
Фото: АР

Європейський фонд забезпечення миру виділить Україні 31 мільйон євро на зміцнення оборонних спроможностей.

Окрім України, підтримку на зміцнення оборони отримають Грузія, Молдова та Малі.

"Ці заходи спрямовані на зміцнення потенціалу країн-бенефіціарів у військових і оборонних питаннях, з метою сприяння внутрішньої стійкості та миру. Що стосується Грузії, Республіки Молдова та України, ЄС також прагне підвищити спроможність та взаємосумісність місцевих збройних сил для внеску у військові місії та операції Спільної політики безпеки та оборони (CSDP)", — зазначили у пресцентрі Європейської комісії.

Як відзначається, кошти виділені у відповідь на запити з боку країн.

"Жоден із заходів не передбачає постачання обладнання, призначеного для доставки летальної сили", — наголосили в ЄК.

Що відомо

  • У разі, якщо Росія вирішить атакувати Україну, Сполучені Штати запровадять проти неї нові економічні санкції, від застосування яких США досі утримувались.
  • Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд заявила, що у випадку продовження російської агресії проти України, США готові запровадити серйозні економічні санкції проти РФ.
  • 1 грудня на засіданні глав МЗС держав-членів НАТО у Ризі міністр закордонних справ Дмитро Кулеба висловив партнерам по Альянсу сподівання, що їх реакції та дії стримають країну-агресора від "найгіршого сценарію".
  • 27 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію знизити напруженість на російсько-українському кордоні та закликав до діалогу.
  • 26 листопада президент Володимир Зеленський закликав президента РФ Володимира Путіна публічно спростувати чутки про те, що Росія готує збройну ескалацію проти України. Зеленський також запевнив, що Україна готова до будь-якої ескалації з боку Росії та повністю контролює свої кордони.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок