Шахтарі перекрили дорогу біля пункту пропуску "Ягодин": що вимагають

Шахтарі перекрили дорогу біля пункту пропуску "Ягодин": що вимагають

Доповнено
Шахтарі перекрили дорогу біля пункту пропуску "Ягодин": що вимагають
Суспільне Волинь

Представники громадської організації "Спілка шахтарів-інвалідів праці Волині" перекрили дорогу міжнародного значення на "Ягодин". Люди вимагають не вносити зміни до закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", — розповів Суспільному голова незалежної профспілки шахти № 9 "Нововолинська" Василь Гура.

Акцію протесту організували з 11:00, тривала вона до 16:00. Люди ходили по пішохідному переході неподалік від міжнародного пункту пропуску "Ягодин". Через кожні пів години протестувальники пропускали автомобілі та автобуси.

На акцію зібралися більше сотні шахтарів, — розповів керівник управління превентивної діяльності обласної поліції Володимир Солоненко.

Шахтарі проти прийняття законопроєктів № 3663 "Проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (нова редакція) та № 2743 "Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективності використання коштів соціального страхування", - каже голова незалежної профспілки шахти № 9 "Нововолинська" Василь Гура.

Чоловік вважає, що після прийняття цих законів пенсіонерам не виплачуватимуть соціальних виплат, так званого "регресу", який отримують шахтарі у зв'язку з виробничими травмами та професійними захворюваннями, а лише пенсію.

Якщо до думки шахтарів-пенсіонерів не дослухаються, акції будуть масштабнішими, — каже Василь Гура.

Начальниця відділу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області Алла Адамчук телефоном розповіла, що на обслуговуванні у них перебуває 5 тисяч 300 осіб, які отримують щомісячні страхові виплати. З них людей, які частково або повністю втратили працездатність – 4 100. З цієї кількості 2,5 тисячі — це шахтарі. З її слів, зміни в законодавстві не скасовують соціальні виплати гірникам, що мають інвалідність.

Що відомо

  • На початок серпня 600 працівників шахти "№ 9 Нововолинська" чотири місяці не отримували заробітну плату. Заборгованість від квітня місяця складала понад 34 мільйони гривень.
  • 1 листопада гірники шахти "Степова", що входить до складу ДП "Львіввугілля" відмовилися працювати. Шахтарі вимагали погасити заборгованість із заробітної плати.
  • 2 листопада на рахунки ДП "Волиньвугілля" надійшли 14, 5 мільйонів гривень на погашення заробітної плати.
На початок