У проєкті бюджету-2022 враховано підвищення зарплати лікарів до 20 тисяч грн – Ляшко

У проєкті бюджету-2022 враховано підвищення зарплати лікарів до 20 тисяч грн – Ляшко

У проєкті бюджету-2022 враховано підвищення зарплати лікарів до 20 тисяч грн – Ляшко

У проєкті бюджету на 2022 рік, який Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради, враховано підвищення заробітної плати медичним працівникам, а також кошти на розвиток інфраструктури системи охорони здоров'я.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

"Уряд схвалив та направив до Верховної Ради України проєкт державного бюджету України на 2022 рік. Бюджет, який передбачає ринкову заробітну плату для медичних працівників. Базовий рівень заробітної плати для лікарів встановлено на рівні 20 тисяч гривень, для середніх медичних працівників — 13,5 тисячі гривень”, — зазначив Ляшко.

"Уряд виконує указ Президента України Володимира Зеленського, який був виданий до Дня медичного працівника в Україні”, — додав міністр.

Читайте також: "Інфраструктура, вода, зарплата медиків. Депутатка розповіла, як збільшилися видатки у бюджеті-2022

За його словами, в проєкті бюджету передбачено виплати працівникам закладів охорони здоров’я у зв’язку з переїздом на нове місце роботи або перекваліфікацією, яка буде необхідна під час формування спроможної мережі лікарень у госпітальних округах.

Також в бюджеті на 2022 рік передбачено подальший розвиток медичної інфраструктури.

“Це і кошти на закупівлю нового обладнання як для лікарень, так і для лабораторій, реконструкцію 48 багатопрофільних клінічних лікарень, розвиток біокластеру, проведення трансплантації, на вакцину від COVID-19 і не тільки, а також ще багато чого іншого”, — зазначив очільник МОЗ.

Що відомо

  • 2 листопада Верховна рада ухвалила у першому читанні проєкт закону "Про Державний бюджет України на 2022 рік". Депутати почали розглядати документ ще 20 жовтня, утім всі подані поправки, а їх було понад 4000, вдалося розглянути тільки за три засідання. Остаточно ухвалити бюджет на наступний рік Верховна рада повинна не пізніше 1 грудня.
  • 2 грудня бюджетний комітет погодив зміни до проєкту державного бюджету на 2022 рік, при цьому засідання комітету тривало до початку четвертої ранку. Зокрема, мають зрости видатки на будівництво доріг, медицину, освіту та оборону.

Читайте також

Як формується прожитковий мінімум. Відповідає експерт

Що треба знати про заборгованість з виплатою пенсії. Пояснює експертка

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок