НОК назвав лауреатів Спортивного оскара-2019

НОК назвав лауреатів Спортивного оскара-2019

НОК назвав лауреатів Спортивного оскара-2019 НОК України

У Київському Національному театрі оперети 9 березня відбулася щорічна церемонія нагородження "Герої спортивного року", де Національний олімпійський комітет України відзначив спортивні здобутки 2019-го.

Найкращим спортсменом року став чемпіон світу та Європи, чемпіон ІІ Європейських ігор з греко-римської боротьби (вагова категорія 87 кг) Жан Беленюк.

"Нам, чоловікам, дуже важко конкурувати з жінками, спортсменками, які показують чудовий результат на світових аренах. Тому дуже добре, що у нас є окрема номінація", — пожартував Беленюк.

Борець випередив у головній номінації церемонії чемпіона світу з біатлону Дмитра Підручного та віцечемпіона світу з плавання Михайла Романчука.

"У цій номінації я конкурував з дуже сильними спортсменами — Дмитром Підручним, Михайлом Романчуком. І саме ця річ робить солодкою перемогу. Адже рівень твоїх конкурентів виявляє, настільки цінною є перемога. Дуже щасливий отримати цю статуетку" — сказав борець, для якого Спортивний оскар став другим як найкращого спортсмена року (першу відзнаку Жан отримав у 2015 році).

НОК назвав лауреатів Спортивного оскара-2019Суспільне Спорт

НОК назвав лауреатів Спортивного оскара-2019

Спортсменкою року НОК назвав 19-річну дзюдоїстку Дарію Білодід, яка в 2019 році стала наймолодшою дворазовою чемпіонкою світу (категорія до 50 кг). Від імені переможниці, яка не змогла прибути на церемонію через напружений тренувальний графік у Греції, подякувала мати-тренерка дзюдоїстки Світлана Кузнєцова.

В інших номінаціях перемогли:

Народний вибір: Ольга Харлан, чемпіонка світу та Європи з фехтування на шаблях, володарка Кубка світу.

Найкращий тренер року: Світлана Кузнєцова і Геннадій Білодід, батьки-тренери дворазової чемпіонки світу з дзюдо Дарії Білодід.

Зірка, що сходить: Олексій Середа — наймолодший (13 років) чемпіон та срібний призер чемпіонату Європи зі стрибків у воду.

Сенсація року: Дмитро Підручний — чемпіон світу з біатлону.

Найкраща команда з ігрових видів спорту: юнацька збірна України з футболу U20 — чемпіони світу з футболу.

Найкраща збірна команда року: збірна України з фехтування на шпагах (Богдан Нікішин, Анатолій Герей, Роман Свічкар, Ігор Рейзлін), віцечемпіони світу.

Олімпійська надія України: Ярослава Магучих, срібна призерка чемпіонату світу зі стрибків у висоту, володарка світового рекорду серед спортсменів до 20 років, лауреатка номінації "Зірка, що сходить" за версією Європейських Олімпійських Комітетів.

Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту): Олексій Бичков, чемпіон світу з пауерліфтингу.

Сильні духом (паралімпійські види спорту): Марина Піддубна, дворазова чемпіонка світу, дворазова віцечемпіонка та бронзова призерка чемпіонату світу з плавання серед спортсменів з порушеннями зору (тотально незряча).

Категорії