"Де двоє б’ються – третій має вигоду". Туск виступив з промовою на безпековому форумі: повний текст

"Де двоє б’ються – третій має вигоду". Туск виступив з промовою на безпековому форумі: повний текст

"Де двоє б’ються – третій має вигоду". Туск виступив з промовою на безпековому форумі: повний текст
Дональд Туск. Фото: AP

Президент Європейської народної партії, ексочільник Європейської Ради, колишній прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск виступив з промовою на безпековому форумі у Києві. Він висловився на підтримку України та наголосив, що без неї не буде безпечного Європейського союзу. Суспільне дає повний текст виступу європарламентаря.

"Я маю свою історію виголошення промов українською, але я подумав, що ті слова, які я хочу звернути до українців, є дуже важливі і для мого народу, і для всієї Європи. Пройшло 30 років від вашого референдуму (1 грудня 1991 року - ред.). Це дуже великі спогади з двома важливими днями. Ви пригадали факт, що Польща перша 2 грудня визнала незалежність і суверенність України. Так склалося, що я тоді був шефом партії ("Ліберально-демократичний конгрес" - ред.), а мій колега партії був прем’єром.

Сьогодні у Вроцлаві відбувається зустріч на честь України, вашої незалежності разом з іншими польськими політиками. Це говорить про той факт, дуже важливий для України та поляків, що ви були відважними. Україна та український народ подбали про свою незалежність назавжди, я в це вірю.

Так склалося, що у 1981 році я, як молода людина, брав участь у важливій події у Гданську, тоді ми написали звернення зі словами "Україна та Польща" будуть незалежними. Для людей за кордоном є і складні, і легші ситуації. Але нам вистачило відваги та сили, щоб захистити нашу незалежність. Сьогодні ані вам, ані нам не може забракнути сили зберегти свою мрію у такій критичній ситуації.

Я був у Києві та Львові у якості прем’єра Польщі й сьогодні можу сказати, що ніхто сьогодні не робить Україні "ласки" у її європейському прагненні, ба справді ви даєте найбільші докази того, що готові обороняти європейські цінності, свої кордони та кордони ЄС. Ніхто більше не посвятить себе ніж обороні території, будівництву європейської оборонної здатності. Прошу вас не сумніватись!

Наш шлях так само був важким: ми завжди мали ворогів та друзів. Коли у 2009 році разом з керівництвом Швеції ми говорили про створення "Східного партнерства", так само крутили нам біля скроні – навіщо ви це робите? Але подивіться скільки з того часу нам вдалося зробити: ми маємо чимало друзів. Цю ситуацію можна використати на свою користь.

Ми розуміємо, що ситуація на кордоні України є загрозливою. Ми розуміємо, що ситуація, яка відбувається на кордоні Білорусі та Польщі, яку створює диктатор Лукашенко, це так само нездорова ситуація. І це так само для нас всіх особливий момент, бо повна приналежність України до європейської спільноти лежить в інтересах всієї цієї спільноти. Я вже казав у Верховній раді слова: не може бути безпечного та справедливого ЄС без суверенної та справедливої України. Ви знаєте таку польську приказку: де двоє б’ються – третій має вигоду. Так само кажуть і українською.

Тому я запевняю, я зроблю зі свого боку все. Наша з вами спільнота, перш за все ваша національна спільнота, в інтересах історії майбутнього має бути єдиною, в Польщі ми також часом не маємо такої спільності. Але хочу вам сказати, що у нас в українському питанні всі політки разом, вони здатні утримати пріоритет, аби ніщо не порушило нашої спільної єдності. Від європейців ви маєте підтримку, бо ми всі мріємо про європейську Україну і щоб ця мрія стала реальністю!".

Читайте також

Чи вийде Польща зі складу ЄС через кризу у відносинах. Відповідає експерт

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок