У Полтаві 1 грудня запрацював іще один пункт вакцинації від коронавірусу. Він діє біля Свято-Успенського собору. Це місце обрали для того, щоб могли вакцинуватися полтавці, які живуть поруч, та ті, хто приходить прогулятися до пам’яток, розповів Суспільному заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко. За його словами, у пересувному пункті щеплюють трьома вакцинами на вибір. Це одне з майже 200 місць у регіоні, де можна імунізуватися.
Від ранку поруч зі Свято-Успенським собором у Полтаві – автомобіль пересувної амбулаторії. У ньому облаштували пункт вакцинації від коронавірусу.

"Люди приходять сюди без запису, без нічого. Заповнює згоду на те, що вона (людина – ред.) добровільно прийшла зробити прививку, скажімо так. Інформаційна згода це називається. Ми робимо щеплення, вводимо його в систему. І людина чекає тут 15 хвилин, ми дивимося, чи немає ніяких побічних реакцій. І людина може йти", - говорить лікар пункту вакцинації від коронавірусу Олександр Монастирський.
Окрім лікаря, працює у пункті медсестра. Щеплюють трьома препаратами на вибір.
"Вакцина вся зберігається у центрі в холодильниках. Сюди ми беремо по потребі. Зараз у нас є 40 (доз – ред.) "Coronavac", 36 доз "Pfizer" і 40 доз "Moderna". При потребі, при необхідності ми телефонуємо і нам її хвилин за 15 підвозять", - каже лікар пункту вакцинації від коронавірусу Олександр Монастирський.

Пункт облаштували для того, аби вакцинуватися змогли ті, хто живуть поруч, хто відвідує церкву, а ще – люди, які приходять прогулятися до пам’яток, каже заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко.
"Медиків там буде від двох до трьох. Цього, в принципі, достатньо. Цей пункт може по потужності зробити більше ста щеплень за добу", - говорить Юрій Курилко.
"Я працюю тут поруч, думаю, – треба. Багато людей гине, от і я вирішив вакцинуватися, бо хочу ще пожити трошки. Минулого року температура була, але напевно я точно не впевнений, що то коронавірус. Але може бути, що перехворів", - каже полтавець Михайло Фастовець.

Цей пункт вакцинації – одне із двох сотень місць на Полтавщині, де можна імунізуватися.
Загалом у регіоні діє 114 пунктів щеплення. Це, зокрема, і в лікарнях та центрах медико-санітарної допомоги. Також працює 69 мобільних виїзних бригад та 14 центрів щеплення, каже Юрій Курилко.
"Якщо взяти пункти щеплення, мобільні бригади, то там один–два вакцинатори. Якщо взяти центр – там по декілька, може бути три–чотири кабінки, може дві, залежно від того, як підходять люди, яка потреба".

За словами Юрія Курилка, нині в області зробили понад мільйон щеплень. Із них одна доза – це понад 560 тисяч, а дві – майже 480 тисяч.
Першу партію вакцини від коронавірусу в область привезли 24 лютого цього року. Щеплювати нею почали наступного дня. Першими імунізували полтавських медиків. А центри масової вакцинації від коронавірусу в області запрацювали у червні.