Підприємці з Тернопільщини долучились до протесту проти введення касових апаратів

Підприємці з Тернопільщини долучились до протесту проти введення касових апаратів

Підприємці з Тернопільщини долучились до протесту проти введення касових апаратів
Наталія Шоломейчук

Близько сотні підприємців Тернопільщини долучились до протесту в Києві. Про це Суспільному розповіла одна із них Наталія Шоломейчук.

Жінка каже, протестували проти обов’язкового запровадження касових апаратів. Під парламентом вони вимагали розглянути відповідні законопроєкти. А ще вимагали спростити трудове законодавство для бізнесу. Від Верховної ради протестувальники пішли під Офісу президента.

Наталія Шоломейчук каже, кількох із протестувальників запросили всередину на зустріч.

Тернопільська підприємиця Любов Кос 22 роки торгує на ринку. Вона розповіла у проєкті "Дебати", що касовим апаратом не користується і проти того, щоб використання цього обладнання було обов’язковим.

"‎Не буде часу вводити все, в нас багато переоцінки, багато псується товару, переоцінку теж треба буде робити, щоб звірити всі накладні, щоб все зійшлося, бо як буде помилка, то податківці зафіксують. Треба буде платити за наш товар, який псується. Ми категорично проти того, ми протестували. Я думаю, треба підтримати малий бізнес, ми і так вже гаснемо", – розповіла Кос.

Любов Кос каже, що цього року у підприємців на ринку заробіток – мізерний. Через це багато з них уже закрили бізнес. А обов’язкове використання касових апаратів призведе до припинення роботи і тих, хто досі працює.

"Потрібно буде людей брати на роботу, щоб все встигнути. А з чого платити людям, коли сама ледь виживаєш. Ми мусимо опалювати, бо все буде замерзати. І минулого року я платила 3 тисячі гривень за світло, цього року напевно буде 5 тисяч. Плюс пенсійний, податки, оренда – виходить 10 тисяч. А візьми ще людину на роботу, щоб вела звітність, касовий апарат, то в мінусі будемо, ми й так в мінус ідемо", – каже Кос.

Нагадаємо, в квітні 2021 року мав набути чинності закон про зміни до Податкового кодексу. Він зокрема зобов'язує підприємців другої-четвертої категорій використовувати касові апарати. Проти таких змін до кодексу підприємці протестували декілька разів, каже Наталія Шоломейчук. 1 грудня 2020-годепутати Верховної ради відклали запровадження касових апаратів на рік. За це проголосували 319 народних обранців.

Що відомо

  • Проти касових апаратів. У Києві підприємці вийшли на демонстрацію
  • На Тернопільщині із 1 січня ФОПи повинні використовувати касові апарати

Вибір редакції

На початок