Троє дітей з Рівного здобули перемоги на виставці "Майбутнє України". Які розробки вони презентували

Троє дітей з Рівного здобули перемоги на виставці "Майбутнє України". Які розробки вони презентували

Ексклюзивно
Троє дітей з Рівного здобули перемоги на виставці "Майбутнє України". Які розробки вони презентували
Суспільне Рівне/Павло Мінаєв зі своїм винаходом

Троє вихованців Рівненської малої академії наук перемогли на всеукраїнській виставці "Майбутнє України". Бюджетний зволожувач для кисневих концентраторів, тактильний календар для людей з вадами зору та модель для визначення впливу силових полів на опір руху літальних апаратів здобули відповідно перше, друге та третє місця у різних секціях.

Павло Мінаєв – першокурсник Рівненського технічного фахового коледжу. В Малій академії наук він займається рік. На всеукраїнській виставці "Майбутнє України" хлопець представив власну модель зволожувача для кисневого концентратора, який в рази дешевший за імпортні аналоги і його, за словами автора, вже використовують в лікарнях Рівного, Тернополя та Житомира.

Троє юних рівнян вибороли перші місця на всеукраїнській виставці "Майбутнє України"
Бюджетний зволожувач для кисневих концентраторів Павла Мінаєва. Суспільне Рівне

"Зволоження відбувається так: на кисневий кран балона чи концентратора прикручується штуцер. Потім сухий кисень подається на дно пляшки і туди наливають фізрозчин чи дистильовану воду. Він зволожується, проходить під тиском вверх і подається вже зволоженим до пацієнта. Він зволожує, як звичайний зволожувач масового виробництва", – сказав Павло Мінаєв.

Юнак виборов перше місце на виставці.

Костянтин Асєєв має вроджені вади зору. Свого часу він навчався у спеціалізованій школі й той досвід використав під час виготовлення тактильного календаря для навчання, який отримав друге місце на виставці.

"Головний задум цього календаря – щоб навчити дитину орієнтуватися в часі в ігровій формі: дні тижня, пори року, дні, щоб дитина могла гратися зі здоровими дітьми. Тобто є плоскодрукований шрифт, є шрифт Брайля. Одночасно цей календар може використовувати дитина здорова та дитина тотально незряча", – розповів Костянтин Асєєв.

Троє юних рівнян вибороли перші місця на всеукраїнській виставці "Майбутнє України"
На фото Костянтин Асєєв з його календарем для людей з вадами зору. Суспільне Рівне

Учениця 10 класу НВК №2 Вікторія Москалик захищала модель для визначення впливу силових полів на опір руху літальних апаратів. У конкурсі вона посіла третє місце.

“Опір повітря – це те, що нас супроводжує упродовж всього нашого життя. Мені завжди була цікава аеродинаміка і як літаки рухаються у повітряному просторі, тому я обрала саме цей розділ фізики. І дуже цікаво спробувати зменшити опір повітря на літальні апарати. Це стосується сфери аерокосмічних досліджень, цим можуть зацікавитись компанії, які зв’язані із такими дослідженнями”, – розповіла Вікторія.

Троє юних рівнян вибороли перші місця на всеукраїнській виставці "Майбутнє України"
Учасники конкурсу в етері Українського радіо Рівне. Мала академія наук

Методист рівненської Малої академії наук Віктор Маліновський цьогорічні результати рівненських манівців назвав блискучими. Він зазначив, що актуальність і майстерність виконання і захисту їх робіт оцінювало журі, до складу якого входили науковці з провідних університетів України.

"Виставка, сама модель її проведення не дає змоги будь-якого впливу сторонніх осіб на оцінювання цієї роботи. Ми мали можливість в процесі підготовки наших вихованців допомагати їм. Але коли йде сам захист уже – кожен учасник залишається сам на сам з журі, яке оцінює дану роботу", – повідомив Віктор Маліновський.

Цьогорічна виставка "Майбутнє України" проходила в режимі онлайн. Всього у ній брало участь п'ять представників від Рівненщини.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок