МОН скасувало рішення про присудження Киві наукового ступеня — нардепка

МОН скасувало рішення про присудження Киві наукового ступеня — нардепка

Доповнено
МОН скасувало рішення про присудження Киві наукового ступеня — нардепка
Єлизавета Серватинська, Суспільне

Атестаційна колегія Міністерства освіти вирішила скасувати присудження народному депутату від "Опозиційної платформи - За життя" Іллі Киви наукового ступеня.

"Щойно на засіданні Атестаційної колегії МОН одноголосно було ухвалено рішення про скасування рішення спецради Інституту підготовки кадрів держслужби зайнятості про присудження Іллі Ківі наукового ступеня кандидата наук з держуправління", — повідомила народна депутатка від "Слуги народу" Юлія Гришина.

Окрім того, вона відзначила, що керівника спецради, наукового керівника та опонентів позбавили права займатись відповідними видами наукової діяльності протягом двох років.

"Члени колегії розглянули рекомендації експертних рад із питань проведення експертизи дисертацій МОН щодо порушення деякими спеціалізованими вченими радами нормативно-правових актів із питань присудження наукових ступенів. Відповідно до рекомендацій, скасовано рішення щодо присудження наукових ступенів доктора наук Порпуліт О.О., Кочину В.В., Ларіну В.В., кандидата наук Киві І.В. і Козіну О.Є", — повідомили у пресслужбі МОН за результатами засідання.

При цьому раніше у МОН заявляли, що Киві не присуджували наукового ступеня кандидата наук.

Що відомо

  • 26 квітня 2021 року Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію із державного управління. Члени атестаційної комісії одностайно проголосували за надання нардепу ступеня "кандидата наук". Тим часом невідомі блокували двері аудиторії, в якій проходив захист нардепа, журналістів не пускали у приміщення. Згодом їх пустили всередину й посадили в окреме приміщення, де вони дивилися онлайн-трансляцію захисту дисертації Киви.
  • Науковий ступінь кандидата наук після захисту ще мала затвердити Атестаційна колегія Міносвіти. Після отримання ступеня нардеп міг отримати надбавку 15% до посадового окладу.
  • Згодом журналісти дізнались, що Кива додав до своєї дисертації фальшиві довідки.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок