"Він є нашою прадавньою історією": хмельничани вшанували пам’ять Кобзаря

"Він є нашою прадавньою історією": хмельничани вшанували пам’ять Кобзаря

"Він є нашою прадавньою історією": хмельничани вшанували пам’ять Кобзаря

9 березня 206 років тому народився український письменник Тарас Шевченко. У цей день хмельничани вшанували пам’ять Кобзаря.

До заходу долучилась учасниця Революції Гідності Валентина Базилюк. Жінка вважає тематика віршів Шевченка, актуальна й сьогодні, у період війни.

«Він ще 200 років тому сказав «Борітеся - поборетесь, Хай вам Бог помагає», - ці слова вони зараз дуже влучні для нашої України, для нашої боротьби, такої страшної війни, яка зараз відбувається з московським агресором. Тільки в боротьбі ми можемо досягнути того, чого прагне український народ, нашої волі, нашої правди, нашої єдності і нашої такої незалежної України».

У руках Валентина Базилюк тримає прапор зі словами з поеми «Кавказ»: «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає». Жінка каже, для неї цей прапор став символічним. Вона його бере на різні заходи.

«Закарбувалося нам на Майдані, коли наш побратим Сергій Нігоян з Арменії, коли він кожну ніч цитував на сцені нашого пророка: уривок з вірша «Кавказ». Ми з цим прапором не розлучаємось від Майдану».

Влучно Шевченко й сказав у поемі «Катерина», каже волонтерка: «Кохайтеся чорнобриві та не з москалями, бо москалі чужі люди роблять лихо з вами».

Найбільша кількість пам’ятників у світі Тарасові Шевченку. За межами України, їх 128 розповідає викладачка кафедри української філології ХНУ Таїсія Коваль.

«Ми вважаємо своїм громадянським обов’язком, не тільки патріотичним, громадянським обов’язком саме у це свято День народження генія, пророка, кобзаря України. Він насправді є нашою пра-пра-прадавньою історією. Прийти сьогодні, разом об’єднатися із громадськістю міста».

Філологиня пояснює, чому на Шевченка кажуть пророк. У поемі «Юродивий» 1857 року Тарас Григорович, написав про майбутнього президента США.

«Шевченко – не просто художник і поет, він був науковцем, він був академіком гравюри, він був істориком, археографом. Людина, яка посягла Україну у різних сферах науки та мистецтва. В «Юродивому» написано: «Чи діждемося Вашингтона, з новим і праведним законом, а діждемось таки, колись..» Мається на увазі, Джорж Вашингтон – перший президент Америки, який ввів Конституцію першу Америки, на основі Конституції Пилипа Орлика».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди