ОПЗЖ та ЄС намагались усунути Стефанчука від проведення засідань Верховної Ради

ОПЗЖ та ЄС намагались усунути Стефанчука від проведення засідань Верховної Ради

ОПЗЖ та ЄС намагались усунути Стефанчука від проведення засідань Верховної Ради
УНІАН

Парламентські фракції "Європейська солідарність" та "Опозиційна платформа – За життя" виступили з ініціативою усунути спікера парламенту Руслана Стефанчука від проведення засідань Верховної Ради на два пленарні дні.

Фракції оголосили про ініціативу після голосування за проєкт закону №5600, який передбачає зміни до Податкового кодексу.

За відповідне рішення проголосував лише 31 народний обранець.

Під час виступу ініціаторка звернення Ірина Геращенко від "Європейської солідарності", яка заявила, що владна фракція "Слуга народу" зловживала скороченою процедурою розгляду документу.

"Сьогодні в цій залі мала відбутись фахова дискусія, як має працювати український бізнес. Однак люди, які мали б захищати український бізнес, прийняли волюнтаристський законопроєкт №5600, яки буде бити по кожному підприємцю", – наголосила нардепка.

За її словами, "Слуга народу" не дала опозиції можливість виносити необхідні правки та обговорити їх, щоб з’ясувати, чим законопроєкт загрожує малому чи середньому бізнесу.

"Було порушене наше право озвучити правки й ставити правки на підтвердження для того, щоб тут відбулася фахова дискусія", – зазначила Геращенко.

Депутатка додала, що при цьому Рада проголосувала за дві правки до законопроєкту, які суперечать одна одній.

На підтримку Євросолідарності щодо відсторонення Стефанчука виступила й фракція партії "Опозиційна платформа – За життя". Попри це обом фракціям не вдалося зібрати необхідну кількість голосів.

Що відомо

  • Верховна рада 30 листопада підтримала у другому читанні так званий "ресурсний" або "податковий" законопроєкт №5600, який передбачає зміни до Податкового кодексу.
  • Дискусії навколо цього проєкту точаться близько пів року, оскільки представники бізнесу виступали проти збільшення податкового навантаження.
  • Утім автори переконують, що документ сприятиме протидії ухилення від оподаткування, зменшить рівень тіньової економіки та наповнить бюджет.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок