У Швеції уперше в уряд призначили жінку-трансгендера. Раніше уряд вперше очолила жінка

У Швеції уперше в уряд призначили жінку-трансгендера. Раніше уряд вперше очолила жінка

У Швеції уперше в уряд призначили жінку-трансгендера. Раніше уряд вперше очолила жінка
Фото: Facebook Lina Axelsson Kihlblom

Жінка-трансгендерТранс-жінка - це жінка, якій при народженні було призначено чоловічу стать. Транс-жінки можуть відчувати гендерну дисфорію та можуть зробити гендерний перехід; цей процес зазвичай включає замісну гормональну терапію, а іноді і операцію зі зміни статі, яка може принести полегшення та вирішити почуття гендерної дисфорії. Ліна Аксельссон Кілблом отримала пост міністерки вищої освіти та науки у новому уряді Швеції, це перший подібний випадок в історії країни. Перед цим парламент Швеції вдруге за тиждень обрав Магдалену Андерссон першою жінкою-прем'єр-міністеркою країни.

Про це повідомляється на вебсайті уряду Швеції.

Навесні 2021 року Аксельссон бувала в Україні під час неформальної зустрічі організованої Всеукраїнською асоціацією ОТГ.

Новій міністерці 51 рік, у 1990-х вона зробила операцію зі зміни статі.

Що відомо

  • У Швеції у середу, 24 листопада, лідерка соціал-демократів Магдалена Андерссон була обрана прем'єр-міністеркою країни, ставши першою жінкою на цій посаді. Однак за кілька годин після обрання Андерссон подала у відставку через те, що її партнер за коаліцією вийшов зі складу уряду.
  • 29 жовтня шведський парламент вдруге обрав лідерку соціал-демократів Магдалену Андерссон прем’єр-міністеркою Швеції.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок