В Івано-Франківську підсвітять музей на знак боротьби проти смертної кари

В Івано-Франківську підсвітять музей на знак боротьби проти смертної кари

В Івано-Франківську підсвітять музей на знак боротьби проти смертної кари
Facebook/Музей мистецтв Прикарпаття

30 листопада в Івано-Франківську підсвітять Музей мистецтв Прикарпаття у межах акції "Міста за життя – міста проти смертної кари". Її у Міжнародний день боротьби проти смертної кари проведуть представники Спільноти святого Егідія, повідомив координатор спільноти в області Іван Харук.

За його словами, Івано-Франківськ з 2014 року долучається до акції "Міста за життя – міста проти смертної кари". Загалом у цей день організатори планують підсвітити приблизно півтори тисячі будівель у різних містах світу.

"Крім Івано-Франківська, в Україні ще підсвічує спільнота у Львові каплицю Кампіанів. У Римі підсвічують Колізей, у Відні — будинок Віктора Гюго. Також в інших країнах і містах підсвічують важливі та красиві архітектурні об’єкти", — каже Іван Харук.

Щороку у світі досі страчують понад 2 тис. людей, розповідає голова Спільноти святого Егідія в Україні Юрій Ліфансе.

"До цього часу кожного року у світі страчується понад 2 тис. людей. І є пряма загроза для нас, тому що смертна кара з війною повернулася в Україну. Вона є на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу, де Російська Федерація має мораторій на винесення смертних вироків, але не має заборони. Жодна юридична система не може бути настільки досконалою, щоб гарантувати на 100% справедливий вирок. І статистика говорить про те, що у світі є приблизно 10% помилкових вироків. Якщо людина є у в’язниці, її можна випустити, якщо людину стратили – немає зворотного шляху", — каже Юрій Ліфансе.

Читайте також

  • У Франківську провели акцію до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми
  • Понад 3,5 тисячі випадків домашнього насильства зафіксували минулого року на Прикарпатті

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок