Оформити договір і потім повернути: у Чернігові пацієнтам дають кисневі концентратори додому

Оформити договір і потім повернути: у Чернігові пацієнтам дають кисневі концентратори додому

Оформити договір і потім повернути: у Чернігові пацієнтам дають кисневі концентратори додому
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові пацієнтів виписують додому із кисневим концентратором. Видають їх хворим, які перенесли коронавірус у важкій формі та коли виписують із сатурацією близько 90. Для цього потрібно оформити договір і повернути концентратор після використання.

Чернігівська міська лікарня №3 отримала таких 11 концентраторів. Один прилад у п'ятницю пацієнт повернув. Ще одним користується чернігівець Юрій Коптель.

Чоловік місяць перебував на кисневій підтримці в лікарні. Зараз відновлюється після коронавірусної інфекції.

«Під'єднати до розетки, заправити, там є стаканчик із дистильованою водою, увімкнути і дихати. Сатурація тоді добре підіймається. Я дуже вдячний, що є така можливість взяти в користування, бо, на жаль, поки що у мене не відновилось повністю дихання», – каже Юрій.

Кисневий концентратор
Кисневий концентратор. ФОТО: Суспільне Чернігів

Старша медсестра Чернігівської міської лікарні № 3 Світлана Турчина говорить, що дають у користування кисневий концентратор людям безкоштовно, перед цим з ними укладають договір.

Світлана Турчина
Світлана Турчина. ФОТО: Суспільне Чернігів

Концентратор важить 30 кілограмів, за принципом роботи нагадує ті, якими пацієнти користуються в умовах стаціонару. Відрізняються він меншим об'ємом кисню.

«Максимальний об'єм – вісім літрів на хвилину. Цього об'єму достатньо для того, щоб задовольнити потреби пацієнта, який виписався зі стаціонару і у якого є відчуття, що йому не вистачає повітря. І при потребі вони ними користуються, не постійно. Кисневий концентратор повинен знаходитись у добре провітрюваному приміщенні. Він повинен стояти на відстані не менше ніж 20 сантиметрів від стін, від штор. Не бажано, щоб у цьому приміщенні були домашні тварини. Треба слідкувати за дітьми, щоб вони не підходили до такої апаратури», – каже Світлана Турчина.

Зазначимо, усього для центрів первинної медико-санітарної допомоги області закупили понад 500 кисневих концентраторів за гроші з державної субвенції.

Читайте також:

Очікують у грудні: у Чернігові закінчилась вакцина AstraZeneca

На початок