У Бюро економічної безпеки вже набрали понад 200 фахівців. Коли розпочнуть роботу

У Бюро економічної безпеки вже набрали понад 200 фахівців. Коли розпочнуть роботу

У Бюро економічної безпеки вже набрали понад 200 фахівців. Коли розпочнуть роботу
Вадим Мельник. Фото: Facebook.com/SFSofUkraine

У Бюро економічної безпеки набрали 214 фахівців, які із застосуванням аналітичної складової долатимуть й зупинятимуть кримінальні прояви в економіці. Аналітики та детективи бюро отримуватимуть з преміями 60-65 тисяч гривень на місяць.

Як передає кореспондент Суспільного, про це повідомив директор Бюро економічної безпеки України Вадим Мельник.

"БЕБ виділили обладнане приміщення на вулиці Шолуденка, там є місця для роботи детективів, розміщення зброї. Набрано уже 214 працівників БЕБ. На 26 посад було подано заявок понад 4 тисячі, це адмінпосади. А от на аналітиків та детективів на 78 посад 1000 осіб", — повідомив директор бюро.

За його словами, це рекорд по запуску нового органу з моменту прийняття закону про створення бюро.

"Я вважаю, що запуск БЕБ пройшов у рекордні строки. Це 10 місяць після того, як закон ввійшов в силу. І через 3 місяці після призначення директора, наприклад НАБУ запустили через 13 місяців, ДБР — через 36. Ми вивчили їхній досвід, і запустилися швидше", — зазначив Мельник.

Які зарплатні будуть у БЕБ

Зазначається, що всі штатні працівники прийняті на випробувальний термін до 6 місяців. Їм обіцяють посадові оклади від 42 000 грн, що з преміями складатиме до 65 тисяч гривень на місяць.

"Всі гласні штатні працівники, на мою вимогу, працевлаштовані в БЕБ на умовах випробувального терміну строком 6 місяців. Якщо не відповідатимуть критеріям, то після 6 місяців вони будуть звільнені" — заявив директор БЕБ.

"Атестовані працівники, аналітики та детективи, посадовий оклад у рядового стартує від 42 000 грн, з певними надбавками це може складати 60-65 тисяч. Це хороша зарплата, і це розв’язує мені руки жорстко вимагати результатів у роботі", — додав він.

Також відомо, що на адмінпосадах зарплатня у БЕБ сягатиме 35 000 грн.

Коли почнуть розслідувати справи

За словами Мельника, прокуратура визначатиме, які справи Державної фіскальної служби буде розслідувати бюро, а вже за кілька місяців детективи почнуть отримувати справи від поліції та СБУ.

"Всі кримінальні провадження ДФС ми приймаємо собі, які визначить прокуратура. З СБУ, Нацполіції почнемо приймати провадження протягом 2 місяців з моменту запуску. Ті, які визначають ці структури", — повідомив він.

Про відносини влада-бізнес

Мельник попередив, що легальний бізнес "кошмарити" не будуть. А аналітики будуть допомагати детективам розслідувати справи.

"Тиску не буде на білий бізнес. Як я це бачу. Ці провадження, які ми взяли, вивчає детектив. А потім він підключає аналітиків. А той уже вивчатиме підстави внесення до ЄРДР", — зазначив Мельник.

"Моє завдання знайти таку форму спілкування з бізнесом в режимі онлайн. І щоб ця форма була максимально прозорою. Ми реагуємо на бізнес у позитивному плані. Це й обмін інформацією для боротьби зі злочинними та незаконними схемами", — підсумував Вадим Мельник.

Що відомо

  • Верховна рада схвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №3959-1 "Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України".
  • 21 вересня відбулося перше засідання нової Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки. Як повідомив рух "Демократична сокира", представники якої увійшли до ради, головою ради став Яків Воронін (ГО "Промислово-підприємницька спілка").
  • 7 вересня голова новоствореного Бюро економічної безпеки (БЕБ) Вадим Мельник заявив, що робота установи може не розпочатися 25 вересня, про що він анонсував раніше.
  • 20 серпня Кабінет міністрів обрав головою Бюро економічної безпеки (БЕБ) нинішнього голову Державної фіскальної служби Вадима Мельника.
  • Наприкінці вересня Верховна рада перенесла кінцевий термін запуску Бюро економічної безпеки (БЕБ) на два місяці до 25 листопада 2021 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок