Як говорити з дітьми про Голодомор

Як говорити з дітьми про Голодомор

Марафон
Як говорити з дітьми про Голодомор
Вшанування жертв Голодомору, фото: УНІАН

Важливо передавати пам’ять про Голодомор наступним поколінням. Їм потрібно розповідати, що Голодомор зробив комуністичний режим. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповів голова Луганської обласної крайової організації “Народного руху України” Анатолій Величко.

Письменниця Катерина Єгорушкіна, яка написала книгу “Скриня”Письменниця Катерина Єгорушкіна написала дитячу книжку "Скриня", присвячену темі Голодомору, й про те, чому і як треба говорити з дітьми травматичні історичні події., присвячену темі Голодомору у коментарі Суспільному розповіла, що при розмові з дітьми варто зважати на вік дитини.

"Треба зважати на те чи не проживає дитина зараз паралельно якихось важких подій. Щоб не було якоїсь ретравматизації. Можна звичайно почати з сімейних історій, які вам розповідали родичі. Бажано уникати якихось жахливих подробиць", — розповіла письменниця.

Катерина Єгорушкіна додала, що про смерть можна говорити, але обережно. І зважаючи на рівень чутливості дитини. Потім бажано зробити малюнок.

Повний випуск програми "Сьогодні.Головне" можна переглянути тут

Що відомо

  • Щороку у четверту суботу листопада вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років.
  • За даними Українського інституту національної пам’яті, геноцид 1932–1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років. На Донеччині і Луганщині, за даними директора Українського наукового інституту Гарвардського університету Сергія Плохія померло понад 230 тисяч людей.
Читайте також: Двоє маленьких дітей померли з голоду, їх викинули в яр: історії про Голодомор на Луганщині

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок