Потреба зросла вп'ятеро. Як забезпечується медичним киснем 9-а лікарня Дніпра

Потреба зросла вп'ятеро. Як забезпечується медичним киснем 9-а лікарня Дніпра

Ексклюзивно
Потреба зросла вп'ятеро. Як забезпечується медичним киснем 9-а лікарня Дніпра
Суспільне Дніпро

У 9-ій міській клінічній лікарі Дніпра потреба у медичному кисні за два місяці збільшилася у п'ять разів. Зараз одне з підприємств-виробників кисню надає закладу близько 17 тонн кисню на місяць.

У лікарню медичний кисень привозять кожні п'ять днів. За словами керівниці закладу Олени Фінкової, щоденно витрачають до 500 кілограмів.

У вересні в лікарні були 44 пацієнти з COVID-19, у жовтні – 364, у листопаді – 370. Зараз у закладі перебувають 98 пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19 та 13 з підозрою.

“Майже всі вони киснезалежні, тому що у стаціонар ми госпіталізували саме тих людей, які потребували високопотокового кисню, інтенсивної терапії, це середньої тяжкості, тяжкі хворі”, – каже керівниця міської лікарні №9.

Підприємство, що постачає медичний кисень цій лікарні та ще 5 медзакладам області, восени збільшило обсяги виробництва у 8 разів.

“Працює в максимальному режимі з виробництва медичного кисню, і кисню в цілому. Зараз наше підприємство, у порівнянні з липнем цього року, збільшило виробництво практично у вісім разів. Тобто ми 250 тонн виробляли у липні, зараз ми виробляємо близько 1600 тонн на місяць”, – розповів заступник директора підприємства-виробника медичного кисню Сергій Шаталюк.

Окрім Дніпропетровщини, компанія надає кисень ще п’ятьом областям України. Також на підприємстві є запаси кисню у сховищі. Вони розраховані на випадок, коли потреба у кисні різко та значно збільшиться, або підприємство планово чи аварійно призупинить свою роботу. Саме так сталося у жовтні. Тоді завод закрився на 10 днів у зв’язку з проведенням планових робіт з перевірки та налагодження обладнання.

Однак, за словами Сергія Шаталюка, запасів у сховищі вистачає, враховуючи витрати, які є зараз на тиждень. Тому для забезпечення лікарень додатково привозили кисень із заводу у Польщі. Кількість використаного медичного кисню закордонного виробництва на підприємстві нам не назвали, мовляв, це – конфіденційна інформація.

“Накопичили запаси кисню у свої сховища, і, відповідно, впродовж ремонту всі наші клієнти були забезпечені у повному обсязі медичним киснем, і жодних перебоїв з боку нашого підприємства не було. Максимальний запас, який можемо тримати у ємностях, близько 600-640 тонн кисню”, – сказав Сергій Шаталюк.

Минулого року це підприємство постачало кисень лише в одну лікарню – близько 10 тонн на місяць. Зараз шести лікарням загалом надають близько 600 тонн на місяць. Це, за словами заступника директора підприємства, 8% від усіх потреб у медичному кисні області.

Читайте також

- Лікарні Івано-Франківщини забезпечені киснем на понад 95% — облдержадміністрація

- Гайворонській центральній міській лікарні не вистачає балонів з киснем – головний лікар

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок