Закінчились поштові марки: на Рівненщині зриваються суди

Закінчились поштові марки: на Рівненщині зриваються суди

Закінчились поштові марки: на Рівненщині зриваються суди

Частина судових засідань у загальних місцевих судах Рівненщини не відбувається через те, що учасникам судових процесів не надсилають поштою повістки. Про це Суспільному розповіла заступниця голови Ради адвокатів області Юлія Щербяк.

У Рівненському міському та районному судах цю інформацію підтвердили та пояснили: поштові марки закінчилися, адже із бюджету виділили недостатньо коштів на їх закупівлю. Керівник теруправління Державної судової адміністрації Віктор Вдовиченко проблему визнає, але каже, що вона тимчасова.

Заступниця голови Ради адвокатів області Юлія Щербяк:

- В мене в Сарненському районному суді п’яте засідання зривається. Цього разу відбувалася відеоконференція і суддя повідомила, що відповідачка не отримала повістку, бо відсутні конверти.

Якщо хтось із учасників судового процесу не повідомлений належним чином про засідання – його проводити не можна.

- Весь судовий апарат, вся судова система працює. Всі судді, всі працівники отримують заробітну плату, енергоносії використовуються, а послуги не надаються, судочинство не здійснюється. Я думаю, що це ненормальна ситуація і на це треба реагувати, - каже Юлія Щербяк.

Голова Рівненського районного суду Сергій Сидоренко підтверджує – наразі марок у них немає, але суд працює.

Голова Рівненського районного суду Сергій Сидоренко:

- Ті справи, які розпочаті, сторони якимось чином з’являються, їх повідомляють під розпис, коли наступне судове засідання і вони з’являються до суду. Нові справи – певні проблеми виникають, ми не можемо належним чином повідомити. Ми виходимо з того, що повідомляємо сторін про судові засідання телефоном і передбачено смс-повідомлення, електронні. Але не всі сторони бажають отримувати ці електронні повідомлення.

Така ж ситуація і в Рівненському міському суді.

Голова Рівненського міського суду Петро Денисюк:

– В цьому році нам недофінансували дуже велику суму коштів на відправку кореспонденції. В зв'язку з цим судді призначають справи, але вони не відправляються, бо немає коштів на відправку. Лежать, сторони не отримують ні повісток, ні рішень, ні ухвал, ні виконавчих документів.

Суди не є розпорядниками коштів, марками їх повинна забезпечити Державна судова адміністрація.

Начальник теруправління Державної судової адміністрації області Віктор Вдовиченко:

- Змінилося процесуальне законодавство, яке передбачає відправлення кореспонденції з рекомендованим повідомленням. Дуже різко змінилися тарифи Укрпошти, сьогодні вже найдешевше поштове відправлення, лист я маю на увазі, коштує нам 35 гривень. І з досвіду, які листи ми відправляємо, – до 65 гривень. Це явище тимчасове, ми очікуємо, що воно зміниться в квітні, коли будуть внесені зміни до бюджету, додатково виділять кошти.

За словами Віктора Вдовиченка, при потребі у мільйон гривень, на поштові марки у січні-лютому із бюджету виділили 500 тисяч.

– Це не говорить, що суди мають зупинити роботу і справи мають не відправлятися. Законодавство дозволяє як мінімум 5-6 альтернативних способів повідомлення людей. Ми попрацювали в цьому напрямку з керівниками апаратів судів про те, щоб використовували і інші способи: відправлення на електронну пошту повісток, доставка кур'єрами в містах, доставка поштових відправлень через представників або через факс, додає Віктор Вдовиченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди