Полтавщина має найвищий показник тестування на коронавірус в Україні – МОЗ

Полтавщина має найвищий показник тестування на коронавірус в Україні – МОЗ

Полтавщина має найвищий показник тестування на коронавірус в Україні – МОЗ
pexels.com

Станом на 24 листопада за добу у Полтавській області роблять більше тестувань на COVID-19 ніж в інших областях України. Такі дані оприлюднили на сайті Міністерства охорони здоров’я.

За добу в області на 100 тисяч населення зробили 3 066 тестів на коронавірус. Це найвищий показник серед інших областей. За даними Мінохорони здоров’я, приблизно стільки ж тестів роблять у Києві – 3 062.

За добу на Полтавщині тестують приблизно 2 000 людей методом ПЛРТест методом полімеразної ланцюгової реакції показує наявність чи відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Для визначення у людини беруть зразки з носоглотки) та майже 500 – методом ІФАІмуноферментний аналіз – це вид аналізу, за допомогою якого виявляють комплекс «антиген – антитіло», який виробляється, коли організм уражений вірусом. Для визначення у людини беруть на аналіз кров, розповів Суспільному лікар-епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

За даними на сайті МОЗ, станом на 24 листопада у Полтавській області більшість індикаторів визначення рівня епідемічної небезпеки у нормі. Перевищення регіон має по рівню госпіталізацій. При рекомендації мати менше ніж 60 госпіталізованих на 100 тисяч населення, на Полтавщині цей показник складає 69,5. Показник рівня захворюваності на 100 тисяч населення нині – 946. Це один з найвищих коефіцієнтів серед інших регіонів України. Найбільший індикатор на Миколаївщині – 1013 хворих на 100 тисяч населення.

Що відомо:

  • Станом на 24 листопада Полтавщина перебуває у «помаранчевій» карантинній зоні. Це через перевищення рівня госпіталізацій.
  • На Полтавщині за минулу добу найбільше випадків інфікування COVID-19 виявили у Полтаві – 356, Кременчуці – 100, Полтавському районі – 88. Загалом за добу захворіло 1 060 жителів області.
  • За увесь період пандемії у Полтавській області найбільший добовий показник виявлених випадків коронавірусу становив 1 591. Це було 9 листопада.
  • На Полтавщині центри масової вакцинації діють у Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Лубнах та Горішніх Плавнях.

Вибір редакції

На початок