Лідер "Едмонтона" Конор Макдевід повторив унікальний рекорд НХЛ із результативності АР

Капітан "Ойлерз" зумів обійти легенду світового хокею.

У матчі регулярного чемпіонату НХЛ "Даллас Старз" приймали "Едмонтон Ойлерз".

Гра завершилась перемогою господарів із рахунком 4:1, а капітан гостей - Конор Макдевід - не відзначився жодною результативною дією. Це сталось уперше за 17 ігор.

Таким чином лідер "Едмонтона" перервав свою унікальну результативну серію. При цьому він встиг стати третім гравцем за останні 25 років, який набрав очки мінімум у 17 матчах підряд з моменту початку змагального сезону.

Чиї досягнення переписав хокеїст "Едмонтона"?

У матчі проти "Вінніпег Джетс" 24-річний Макдевід закинув шайбу в третьому періоді після соловиходу на воротаря суперників. Цей матч став уже 16-м поспіль для лідера "Едмонтона", у якому він заробляв бали.

Таким чином Макдевід обійшов за цим показником дворазового володаря Кубка Стенлі, чемпіона світу й олімпійського чемпіона Яроміра Ягра. Чеський хокеїст, своєю чергою, 22 роки тому видав 15-матчеву результативну серію в складі "Піттсбург Пінгвінз". При цьому Ягр також є другим найбільш результативним гравцем у історії НХЛ. За 24 сезони в чемпіонаті він набрав 1921 очко. Лідером за цим показником залишається Вейн Грецкі - у його активі 2857 бали.

Після перевершення рекорду Ягра Макдевід не зупинився. Уже в наступній зустрічі він також відзначився результативними діями. У поєдинку з "Чикаго Блекгокс" Макдевід оформив гол і віддав результативну передачу.

Так, він продовжив свою серію до 17-ти ігор і зрівнявся за цим показником із Хенріком Зеттенбергом - олімпійським чемпіоном, чемпіоном світу й володарем Кубка Стенлі в складі "Детройт Ред Вінгз". Зеттерберг 14 років тому так само набрав очки в 17-ти протистояннях поспіль.

У зустрічі ж з "Далласом" Макдевід перервав цю унікальну результативну серію. Аби очолити рейтинг НХЛ за цим показником гравцю "Едмонтона" не вистачило 5 ігор. Адже в сезоні 2005/2006 Дені Хітлі з "Оттави" видав приголомшливу серію з 22-х матчів.

Як розпочав сезон 2021/2022 Конор Макдевід?

Загалом за 18 ігор Макдевід закинув 12 шайб, а також відзначився 20-ма результативними передачами. Тобто в цілому 24-річний хокеїст уже набрав 32 очки.

Наразі гравець є лідером у рейтингу хокеїстів із найбільшою кількістю асистів у чинному сезоні НХЛ. При цьому він посідає друге місце в списку володарів найбільшої кількості очок та п'яте - у списку найкращих бомбардирів.

Також у сезоні 2021/2022 Макдевід перетнув позначку у 600 очок у регулярному чемпіонаті НХЛ. Для цього йому знадобився 421 матч, що є шостим результатом в історії ліги. Швидше за Макдевіда 600 балів у НХЛ набирали лише справжні легенди - Вейн Гретцкі (за 274 матчі), Маріо Лем'є (323), Петер Штястни (394), Майк Боссі (400) та Ярі Куррі (419).

• У 2015 році "Едмонтон" обрав Макдевіда під першим номером драфту НХЛ. З того часу нападник не змінював команду й провів у лізі вже шість сезонів.
  • Найкращий результат із "Едмонтоном" нападник показав у сезоні 2016/2017. Тоді разом із командою він вийшов у другий раунд плей-оф.
  • Загалом у активі Макдевіда 628 очок у НХЛ (22 очки з плей-оф, 606 - із регулярного чемпіонату). Також у 466 (21 з них - у плей-оф) іграх чемпіонату він закинув 218 (11 - у плей-оф, 207 - у регулярногому чемпіонаті) шайб і віддав 410 (11 - у плей-оф, 399 - у регулярному чемпіонаті) результативних передач.
  • Після 18 ігор регулярного чемпіонату в сезоні 2021/2022 "Едмонтон" посідає друге місце в Західній конференції та шосте - у загальній турнірній таблиці.
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів