1821 дитину вакцинували від коронавірусу на Закарпатті

1821 дитину вакцинували від коронавірусу на Закарпатті

1821 дитину вакцинували від коронавірусу на Закарпатті
Суспільне Закарпаття

Понад 1800 дітей віком до 17 років щепили на Закарпатті від коронавірусу. Про це станом на 23 листопада повідомила Суспільному головна епідеміологиня краю Вікторія Тимчик. Каже: такі дані від початку вакцинальної кампанії.

14-річний ужгородець Дмітрій вакцинувався від COVID-19. Хлопець розповідає: щепитися вирішив, бо хоче вберегтися від важкого перебігу хвороби, якщо інфікується коронавірусом.

"Батьки не наполягали, але давали раду, щоб я вакцинувався, але це зараз єдина можливість, єдиний захист від коронавірусу, тому я вирішив, що так, я з ними згоден і пішов вакцинуватися, — розповів хлопчик. — Я мав заповнити папірець, де були питання, ну, наприклад, як мене звати, де я живу, дату народження, які у мене супутні хвороби. Коли мені вже хотіли робити укол, я хвилювався, але я розумів, що це треба, тому я прийняв це. Було зовсім не боляче, але десь через годин сім рука, де мене вакцинували, те місце почало боліти".

1821 дитину вакцинували від коронавірусу на Закарпатті
Суспільне Закарпаття

Також, за словами хлопця, в нього на кілька годин підвищилася температура. Інших реакцій організму не було.

Працівниця 6-ї амбулаторії міста Ірина Кулик розповідає: обов’язкова умова для щеплення дітей до 17 років — це огляд у сімейного лікаря, згода одного з батьків та наявність інших необхідних вакцин у календарі щеплень.

Читайте також: На Закарпатті зменшилися темпи вакцинації від COVID-19

"Є бажання дитини, є згода мами, чи бажання мами, тата, вони відвідують свого сімейного лікаря чи педіатра, здійснюється огляд і обов’язково дитина має бути щеплення, і тоді звертаються безпосередньо на вакцинацію, — пояснила лікарка. — Я не можу сказати, що охочих багато, все ж таки був більший наплив діток — це діти-студенти. А якщо ми говоримо про саме 12+, то наразі це тільки набуває поступово обертів. Приходять батьки, приходять дітки, такі які є дуже свідомі, звісно, але все ж таки це більш підлітковий вік, скажу так".

1821 дитину вакцинували від коронавірусу на Закарпатті
Суспільне Закарпаття

З-поміж перших вакцинованих дітей від коронавірусу в Ужгороді були ті, котрі мають супутні хвороби, — каже головна сімейна лікарка міста Тетяна Козак.

"З 2 серпня вже дозволено було за наказом міністерства вакцинувати дітей з 12 років за показами, — сказала Тетяна Козак. — Діти переносили, як правило, досить легко, єдине — були випадки, коли просто боялися, страх, і тоді були такі не втрата свідомості, а переляк. Але інших таких побічних дій не було у дітей. Вони досить добре переносять вакцинацію".

Всіх дітей віком від 12 років дозволили щепити в жовтні. Станом на 23 листопада в Ужгороді їх вакцинували понад двісті. На Закарпатті — понад 1800, — каже епідеміологиня Вікторія Тимчик.

"Першу дозу отримали 1129 діток віком від 12 до 17 років, завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози, 692 діток. Наразі вакцину, котру ми використовуємо, це є виключно Comirnaty/Pfizer, тому що саме вона пройшла клінічні випробування і поки що є рекомендовано для використання для дітей".

За словами головної сімейної лікарки Ужгорода, щеплення від коронавірусу дітям можна зробити в пунктах вакцинації, а також у чотирьох амбулаторіях міста: третій, четвертій, сьомій і восьмій. В області — в усіх колишніх районних центрах.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок