У Черкасах зафіксували перевищення концентрацій формальдегіду в повітрі

У Черкасах зафіксували перевищення концентрацій формальдегіду в повітрі

У Черкасах зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій формальдегіду. Про це Суспільному повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Дослідження провели фахівці спеціалізованої атестованої лабораторії обласного гідрометеоцентру.

"Усього на трьох стаціонарних постах гідрометеоцентру з 15 по 20 листопада відібрали та проаналізували 323 проби повітря. Найбільш забрудненими районами міста стали центр міста та Південно-Західний мікрорайон", — розповів Віталій Постригань.

За даними спостережень у період із 15 по 20 листопада у повітрі Черкас спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій за середньодобовим вмістом:

  • формальдегіду – у 1,9 – 2,4 раза на вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні;
  • діоксиду азоту – у 1,1 – 2,0 рази в цілому по місту. Найвищі концентрації спостерігались у Південно-Західному мікрорайоні;
  • оксиду азоту – у 1,1 раза 17 листопада у Південно-Західному мікрорайоні;
  • завислих речовин – у 1,2 раза 15 листопада в цілому по місту.

Більш детальна інформація по концентраціях основних забрудників повітря в таблиці:

Чим забруднене повітря у Черкасах
Черкаський обласний гідрометцентр

Синоптик зазначив, що погодні умови минулого тижня в основному сприяли накопиченню всіх шкідливих домішок у повітрі, особливо в ранкові години:

"В атмосфері збільшились концентрації діоксиду азоту, оксиду вуглецю та формальдегіду. При цьому, зменшились концентрації завислих речовин та концентрації оксиду азоту".

Віталій Постригань додав, що причиною зростання забрудненості повітря у Черкасах є кількість викидів у атмосферу.

Що відомо

  • Проби повітря відбирали на стаціонарних постах спостережень (у центрі міста, Південно-західному та Дніпровському мікрорайонах) щоденно чотири рази на добу.
  • За результатами досліджень у 2019 році, за середніми за рік концентраціями, рівень забруднення атмосфери у м. Черкаси був високим. Черкаси посіло 13 місце у рейтингу 39 забруднених міст України, у яких проводилися відповідні дослідження
  • Із 22 по 27 лютого 2021 року у пробах повітря зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК с. д.) за середньодобовим вмістом: формальдегіду – у 1,3-3,4 раза на вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні; діоксиду азоту – у 1,1 – 2,1 раза в цілому по місту.
  • Із 26 жовтня по 1 листопада працівники лабораторії відібрали проби у місті.Результати показали перевищення концентрацій у повітрі формальдегіду та діоксиду азоту: концентрація формальдегіду 5,0 – 5,5 раза перевищувала гранично допустиму норму за середньодобовим вмістом у на вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні. 1 листопада о 7-й годині ранку максимальні концентрації формальдегіду перевищували максимально разову граничнодопустиму норму у 1,1 раза.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок