Сміттєві баталії по-черкаськи: "Нова якість" повертається

Сміттєві баталії по-черкаськи: "Нова якість" повертається

Сміттєві баталії по-черкаськи: "Нова якість" повертається
Суспільне Черкаси

У Черкасах управлінська компанія "Нова якість" відновила вивезення великогабаритного сміття, розповів керівник установи Андрій Бортник. Однак у міськраді готуються розривати з нею договір.

Суспільне дізналося думку обох сторін.

Працівники управлінської компанії прибиратимуть житловий сектор від великогабариту раз на тиждень, а сміття вивозитимуть із понеділка по суботу згідно з графіком, зазначив Андрій Бортник.

За словами працівника "Нової Якості" Олега Зеленька, найчастіше черкасці викидають на спеціальні майданчики для негабариту старі меблі, відходи від ремонту, листя та скло. Аби прибрати один такий пункт, витрачають від двадцяти хвилин до години:

"Буває, що меблів багато викидають разом зі сміттям, а ми його перебираємо потім. Це подвійна робота", — додав він.

нова якість
Суспільне Черкаси

Сміття сортують у дві машини: в одну складають листя та сухі гілки в іншу – решту речей, пояснив чоловік. Шини, наприклад, не забирають, а вивозять на полігон.

Зараз, додав робітник, негабариту в місті небагато, тому прибиратимуть один раз на тиждень на кожному майданчику. Таких облаштованих пунктів у Черкасах 240.

Містянка Оксана Володченко, яка живе неподалік одного з таких майданчиків, розповіла, що негабарит жодного разу не викидала, але гроші за вивіз такого сміття платить.

"Хтось ремонти робить, я розумію людей, їм теж немає куди його діти. Коли таке сміття не вивозили, то тут не можна було пройти", – зауважила жінка.

Відтепер щомісяця черкащанам будуть нараховувати 13 гривень 20 копійок за цю послугу щомісяця. Містянка Анна Боровцова розповіла, що платити готова, аби біля будинків не скупчувалось сміття:

"Мені особисто байдуже, хто вивозить, аби було чисто".

нова якість
Суспільне Черкаси

А от містянка Марія Сергіївна, не задоволена тим, що повернулась ця компанія.

"Поки їх не було, то швидше прибирали", – зауважила вона.

Зі слів керівника "Нової Якості" Андрія Бортника, у компанії готові зменшити ціну тарифу або обговорити нові умови співпраці, якщо це рішення підтримає міська рада.

"Ми готові були взяти на себе дітей до шести років, за умови, що міська рада візьме витрати на субсидіантів та пенсіонерів. Також ми пропонували зробити прорахунок з людини на один квадратний метр. Це теж повноваження міськради. Але жодного конструктиву ми від них не бачимо", – зауважив підприємець.

Андрій Бортнік додав, що за вивіз великогабаритного сміття плата нараховується автоматично: рахується вартість вивезення усього сміття з міста і потім ця сума ділиться на кількість прописаних мешканців:

"Тобто коли ми вивезли усе сміття, якась частина містян сказала, що платити не буде. Це ж не те, що ми від них отримали надприбутки. Ми просто отримуємо свою частку від зробленої роботи. Є підписаний із Черкаською радою договір, він обов’язковий для усіх мешканців".

нова якість
Суспільне Черкаси

Як зазначив директор департаменту юридичного забезпечення Юрій Гончар, Черкаська міськрада розірвала договір із приватною компанією в судовому порядку через неналежне виконання його умов:

"Місця, де збирали великогабарит, не прибрані, сміття накопичувалося, його неналежно вивозили, не дотримувались графіків. Є інформація з управління інспектування про велику кількість протоколів. Будемо розв'язувати питання щодо розірвання договору в односторонньому порядку через виконавчий комітет".

Очільник департаменту додав, що нині підготували проєкт рішення щодо припинення співпраці з компанією.

Андрій Бортник, своєю чергою, вважає, що це тиск на приватний бізнес:

"Ми виграли чесний конкурс, якщо когось не влаштовує виконавець послуг або хтось не отримав якогось хабаря, то відбувається те, що відбувається навколо нашої компанії, питання стає політичним", – зауважив він.

Що відомо

  • Договір про співпрацю з "Новою якістю" Черкаська міська рада уклала два роки тому, у квітні 2019-го.
  • У жовтні 2020-го посадовці вирішили припинити таку співпрацю, адже їх не влаштовувала якість виконання робіт. 7-го липня 2021-го року Північний апеляційний господарський суд погодив це рішення.
  • Чотири місяці відходи, що накопичувались на сміттєвих майданчиках, прибирали комунальні підприємства "ЧЕЛУАШ" та "Черкаська служба чистоти". Також можна було замовити цю послугу індивідуально.
  • 16 листопада Верховний суд України скасував рішення Північного апеляційного господарського суду про розірвання договору і направив справу на новий розгляд.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок